Weź do ręki kartkę białego papieru. Potem długopisem postaw na niej małą kropkę. Spójrz na kartkę. Co przykuwa Twój wzrok? Spośród całej białej przestrzeni ten jeden punkt jak magnes przyciąga Twoją uwagę. Dbasz o zęby. Starasz się, by były zadbane i pięknie wyglądały. Jednak gdy wśród nich znajduje się jeden, który różni się od całej reszty – jest przebarwiony, ukruszony lub stanowi ubytek – pojawia się problem. Choć tego nie chcesz, to właśnie taki ząb jest najbardziej widoczny.
Warto więc coś zrobić i to nie tylko ze względów wizualnych. Osłabione i zniszczone zęby mają skłonność do dalszych niepożądanych zmian. Potrzebują wtedy ochrony i wzmocnienia.  W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może być porcelanowa korona, która pozwoli przywrócić im siłę, blask i naturalność.

Korona porcelanowa wykonana dla naszego Pacjenta

CHRONIĄC TO, CO NATURALNE

Przeglądając zakres usług kliniki Sobota House of Dentistry, łatwo możesz się zorientować, że nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów może skutecznie i profesjonalnie leczyć Twoje zęby. Priorytetem w naszej pracy jest zachowanie i wyeksponowanie ich naturalnego piękna. Jesteśmy przekonani, że dbając o zęby i systematycznie odwiedzając naszą klinikę, możesz na zawsze zachować swój piękny uśmiech.

Są jednak sytuacje, wynikające najczęściej z wcześniejszych zaniechań lub niefortunnych decyzji, gdy ząb uległ zbyt dużym zniszczeniom i wymaga rekonstrukcji. Zastosowanie porcelanowej korony jest wtedy często najlepszym możliwym rozwiązaniem. Pierwszym etapem w takich przypadkach jest zadbanie o solidny i trwały fundament.

 

DBAJĄC O SILNE PODSTAWY

Założenie porcelanowej korony jest tak naprawdę ukoronowaniem wielu innych bardzo istotnych działań. W pierwszej fazie skupiamy się przede wszystkim na wyleczeniu i wzmocnieniu zęba lub w przypadku jego braku – na osadzeniu w jego miejsce implantu. Dopiero gdy jesteśmy pewni, że korona będzie miała bardzo solidną i zdrową podstawę, nadchodzi czas na kolejne kroki.

 

DOPASOWANIE KORONY

Nasza klinika dysponuje jedną z najbardziej zaawansowanych technologii pozwalających na idealne odtworzenie zęba i wykonanie jego porcelanowego modelu. Współpracujemy w tym przypadku z jednym z najbardziej renomowanych laboratoriów specjalizujących się w stomatologii estetycznej. Stosowane przez nas korony wykonane są z najwyższej jakości porcelany. Są bardzo trwałe i odporne na wszelkie przebarwienia. Kolor korony dostosowany jest dokładnie do barwy Twoich zębów. W zależności od Twojej decyzji korony mogą być wzmocnione stopem antyalergicznym lub być wykonane wyłącznie z porcelany.

 

TYLKO DWIE WIZYTY

W trosce o Twoją wygodę i oszczędność czasu, proces przygotowania porcelanowej korony ograniczamy zazwyczaj do dwóch wizyt. Na pierwszej wykonywany jest wycisk, a już kolejna wizyta (po kilku dniach) to montaż gotowej korony.

Przykładowe korony porcelanowe wykonane dla naszych Pacjentów

Korona porcelanowa na implancie
Korona porcelanowa na implancie
Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem
UMÓW WIZYTĘ TERAZ