Usunięcie zęba to zabieg, który w naszej klinice wykonywany jest tylko w szczególnych przypadkach. Nasi pacjenci przychodzą do nas aby leczyć zęby, a nie je usuwać. Staramy się zastosować wszelkie możliwe sposoby, aby uratować ząb – wzmocnić go i dać mu możliwość powrotu normalnego funkcjonowania.

Nasze metody, wiedza i doświadczenie umożliwiają skuteczne leczenie bardzo trudnych przypadków. Są jednak sytuacje, w których zęba nie można uratować. Decyzja o dokonaniu ekstrakcji podejmowana jest dopiero po dokładnym zapoznaniu się ze zdjęciami rentgenowskimi oraz wnikliwej diagnostyce. Tylko, gdy jesteśmy pewni, że nie ma innej drogi, dopiero wtedy sugerujemy pacjentowi usunięcie zęba.

Zabieg poprzedzony jest wnikliwym wywiadem, który ma na celu zdobycie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, przebytych chorób oraz reakcji na środki znieczulające. Mając interdyscyplinarny zespół specjalistów dokładnie analizujemy każdy przypadek, w razie konieczności wspierając się bogatą wiedzą członków naszego zespołu.

doswiadczony-chirurg-bezbolesnie-wyrywa-zeby-w-gabinecie-stomatologiczym-w-klinice-stomatologicznej-w-poznaniu

Sam zabieg wykonywany jest bardzo szybko i sprawnie, a dzięki miejscowemu znieczuleniu jest całkowicie bezbolesny. Nasz chirurg mając do dyspozycji bardzo precyzyjne narzędzia dba o to, by usunąć ząb w jak najbardziej delikatny sposób. Oferowane przez nas znieczulenie komputerowe ochroni przed jakimkolwiek dyskomfortem podczas zabiegu.  Najczęściej nasi Pacjenci są bardzo zdziwieni, gdyż oczekiwali dużo „mocniejszych” wrażeń.

Chirurgiczne usuwanie ósemek i zębów zatrzymanych

W klinice Sobota House of Dentistry zajmujemy się również chirurgicznym usuwaniem ósemek – czyli zębów mądrości. Także w tego typu przypadkach, zanim podejmiemy decyzję o ekstrakcji – dokładnie diagnozujemy sytuację i dopiero, gdy jesteśmy pewni, że ekstrakcja jest konieczna – sugerujemy ją pacjentowi. Najczęściej dzieje się to w przypadkach:

  • gdy ósemki nie wyżynają się prawidłowo powodując zaburzenia zgryzu
  • gdy pojawiają się stany zapalne dziąseł
  • gdy zęby mądrości zagrażają uszkodzeniem sąsiednich zębów
  • gdy ich umiejscowienie może doprowadzić do zaburzeń w stawie żuchwowo-skroniowym, a w dalszym etapie do choroby okluzyjnej

Zabieg usuwania zębów przeprowadzany jest przez chirurga, specjalizującego się w tego typu zabiegach. Każda ekstrakcja chirurgiczna poprzedzona jest wykonaniem zdjęcia tomograficznego w technologii 3D.

Dlaczego warto usunąć zęby przez naszych specjalistów

  • Usunięcie zęba to dla nas ostateczność. Najpierw robimy wszystko by go uratować.
  • Zabieg usunięcia zęba wykonujemy w znieczuleniu komputerowym (dodatkowo płatne).
  • Usuwając ząb chronimy tkanki dziąseł, by jak najszybciej się zagoiły.
  • Zajmujemy się nawet najtrudniejszymi przypadkami.
Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem
UMÓW WIZYTĘ TERAZ