Czy rozmawiając czasami z nowo poznaną osobą, zdarza Ci się zerkać z zazdrością na jej równe, pięknie wyglądające zęby? Być może i Tobie marzy się iście hollywoodzki uśmiech? Czy wiesz, że Twój rozmówca prawdopodobnie skorzystał  z ortodoncji, by osiągnąć ten efekt? Wiele osób, które teraz cieszą się zdrowym i symetrycznym uzębieniem, w przeszłości miało wadę zgryzu, która już dawno poszła w zapomnienie. Także  i Ty możesz skorzystać z ortodoncji, by wkrótce cieszyć się równymi i pięknie wyglądającymi zębami.

W klinice Sobota House of Dentistry ortodoncja jest bardzo istotnym obszarem naszej pracy. Prawidłowy i zdrowy zgryz daje nie tylko wielką satysfakcję z pięknych i równo ustawionych zębów. To także Twoja polisa na przyszłość. Ortodoncja ułatwia zachowanie dobrego stanu uzębienia  i radykalnie ogranicza ryzyko powstawania dolegliwości związanych z dysfunkcją szczęki oraz innych schorzeń.

Dzisiaj każdy może mieć piękne, zdrowe i równe zęby. Bez względu na wiek czy też mankamenty zgryzu, które posiada. Wszystko zależy jedynie od Twojej decyzji, a wybór naszej kliniki daje Ci gwarancję pełnego powodzenia dzięki stosowanym przez nas najnowszym i najbardziej skutecznym metodom ortodontycznym dostępnym obecnie na świecie.

W Sobota House of Dentistry bardzo starannie planujemy Twój proces leczenia ortodontycznego. Omawiamy z Tobą jego poszczególne etapy i dokładnie wyjaśniamy wszystkie niuanse związane z daną metodą. Zanim zaczniemy leczenie, przeprowadzamy diagnostykę i sugerujemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. W naszej klinice stosujemy zarówno aparaty ruchome, jak i aparaty stałe.

Zabieg zakładania aparatu jest całkowicie bezbolesny.  W kolejnych miesiącach umawiamy się z Tobą na cykliczne spotkania w celu jego kontroli i adjustacji. Wielu naszych pacjentów szczerze przyznaje, że dyskomfort związany  z noszeniem aparatu jest dla nich tylko krótką chwilą  w porównaniu z resztą życia, kiedy mogą już cieszyć się równymi i pięknie wyglądającymi zębami.

 

Zabiegi z zakresu ortodoncji:

 

Aparat ortodontyczny:

Aparat ortodontyczny stanowi podstawową metodę leczenia wad zgryzu, a co za tym idzie korekcji wynikających z nich niedociągnięć estetycznych uzębienia. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są stałe aparaty ortodontyczne, które wykazują największą skuteczność leczenia. Stałe aparaty składają się z zamków mocowanych do zewnętrznych powierzchni zębów, łuku ortodontycznego przeprowadzonego przez szczeliny zamków oraz elastycznych ligatur podtrzymujących łuk aparatu. Współczesne aparaty dzięki zastosowaniu ceramicznych bądź kryształowych zamków mogą być niemalże niewidoczne, a szeroki wybór kolorowych ligatur umożliwia pełną personalizację aparatu, co ma duże znaczenie szczególnie w przypadku leczenia młodszych pacjentów.
Więcej

 

Clear Aligner:

Clear Aligner to alternatywa wobec stałych aparatów ortodontycznych, stosowana w przypadku korekty niewielkich wad zgryzu. System ten jest zwany również aparatem nakładkowym, gdyż składa się wyłącznie z przezroczystych, idealnie dopasowanych do powierzchni zębów nakładek. Jest to rozwiązanie komfortowe, nieinwazyjne oraz niezwykle estetyczne – nakładki te są niemalże niezauważalne. Ze względu na możliwość zdejmowania nakładek z zębów, Clear Aligner jest polecany szczególnie zdyscyplinowanym pacjentom, którzy są w stanie przestrzegać zaleceń odnośnie czasu ich noszenia.
Więcej

 

Miniimplanty:

Miniimplanty ortodontyczne to zakotwiczenia mające za zadanie utrzymanie zębów w ich aktualnym położeniu oraz pomoc w przesunięciu innych zębów w planowanym kierunku. W przeciwieństwie do standardowych implantów stomatologicznych, umieszcza się je tymczasowo, najczęściej na okres od 1 do 12 miesięcy. Zabieg wszczepienia miniimplantów jest szybki i bezbolesny, a pacjenci użytkujący je nie odczuwają żadnego dyskomfortu. Minimplanty są rozwiązaniem pozwalającym znacznie skrócić proces leczenia ortodontycznego. Umożliwiają również drobną korektę położenia niektórych zębów bez konieczności zakładania stałego aparatu ortodontycznego na cały łuk zębowy.
Więcej

 

Dlaczego warto podjąć leczenie ortodontyczne w SOBOTA House of Dentistry:

  • Rozwijana od lat specjalizacja naszej kliniki
  • Najlepsza inwestycja w zdrowe i piękne zęby
  • Doświadczony zespół dedykowanych Tobie ekspertów
  • Ortodoncja na najwyższym światowym poziomie
  • Dokładnie zaplanowany plan leczenia
  • Dla pacjentów w każdym wieku