Implantologia to w ostatniej dekadzie jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin stomatologii. Popularność implantów wśród pacjentów na całym świecie nie powinna nikogo dziwić. To obecnie najbardziej estetyczny  i najskuteczniejszy sposób uzupełnienia braków w uzębieniu. Co więcej, korony osadzone na implantach nie tylko wyglądają bardzo naturalnie, ale również ich funkcje są najbardziej zbliżone do pracy naszych prawdziwych zębów.

 

Światowej klasy specjalista

Implantologia w Sobota House of Dentistry to usługi na najwyższym światowym poziomie. Do naszych zabiegów wykorzystujemy najlepsze stosowane obecnie narzędzia oraz materiały dentystyczne. Implanty wszczepiane są bezboleśnie przez jednego z najbardziej renomowanych polskich chirurgów, który przez lata szkolił swoje umiejętności  w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii.

 

Szwajcarski system implantologiczny

W naszej klinice korzystamy z najlepszego  i najnowocześniejszego sytemu implantologicznego szwajcarskiej firmy Straumann. Jest to szwajcarska technologia, która uważana jest przez specjalistów za najbardziej precyzyjną i trwałą. Łącznie na całym świecie wszczepiono już kilka milionów implantów tej firmy. Implanty wykonane są  z biokompatybilnego tytanu, który jest w pełni tolerowany przez ludzki organizm. Większość pacjentów już po kilku dniach od zabiegu odczuwa implant jak swój naturalny, zdrowy ząb. Tak też zresztą on wygląda!

 

Szybki, bezbolesny zabieg

Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest bardzo delikatnie i precyzyjnie z wykorzystaniem nieinwazyjnego znieczulenia miejscowego. Przed wykonaniem zabiegu dokonujemy ogólnej oceny sytuacji klinicznej za pomocą zdjęcia radiologicznego oraz tomografii szczęki. Podczas pierwszej konsultacji informujemy pacjenta o możliwościach  i szczegółach zabiegu. Czasami zdarza się, że kość, w którą ma być wszczepiony implant, wymaga dodatkowego wzmocnienia lub odbudowy – wtedy również proponujemy właściwy scenariusz leczenia. Sam zabieg wszczepienia implantu nie trwa dłużej niż pół godziny. To krócej niż założenie plomby.

 

Zabiegi z zakresu implantologii:

 

Implanty zębów:

Implant zębowy to niewielka tytanowa śruba zastępująca naturalny korzeń zęba, którą wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy. W wyniku procesu osteointegracji, zrasta się z kością, w efekcie czego funkcjonuje i zachowuje się w identyczny sposób jak korzeń prawdziwego zęba. Wywierając odpowiedni nacisk na kość, przeciwdziała jej zanikowi i gwarantuje te same doznania, co naturalne uzębienie. Z czasem, Pacjent zaczyna go traktować i czuć jak własny ząb. Implant zębowy jest tworem cechującym się niezwykłą precyzją i trwałością. Rozwiązaniem, które z powodzeniem będzie towarzyszyć jego użytkownikowi nawet przez kilkadziesiąt lat.
Więcej

 

Dlaczego warto u nas wszczepić implant zęba:

  • Trwałość i komfort na długi czas
  • Powrót odczuć posiadania naturalnych zębów
  • Bez konieczności ingerowania w sąsiadujące zęby
  • Zabieg wykonywany przez światowej klasy specjalistę
  • Najlepszy system implantologiczny na świecie