W ramach periodontologii leczymy kompleksowo choroby dziąseł. Leczenia mogą wymagać dziąsła i kości wokół jednego zęba, grupy zębów lub całego uzębienia. Konsultacji periodontologicznych wskazane są wówczas gdy pojawią się u Pacjenta stany bólowe i dyskomfort dziąseł, krwawienie i opuchlizna, rozchwianie zębów, wrażliwość na ciepłe i zimne płyny oraz potrawy, odsłonięcie szyjek zębowych oraz niepokojący zapach z ust.

W SOBOTA House of Dentistry w celu precyzyjnej diagnostyki wykonujemy zdjęcie pantomograficzne, które wraz z badaniem periodontologicznym stanowi podstawę do zdiagnozowania u Pacjenta paradontozy.

W przypadku zdiagnozowania zapalenia dziąseł, zapalenia przyzębia lub paradontozy, zajmujemy się kompleksowym leczeniem. Lekarz specjalista opracuje dla Pacjenta indywidualny plan leczenia oraz przedstawi jego etapy. W klinice SOBOTA House of Dentistry leczenie periodontologiczne rozpoczynamy od usunięcia osadów i kamienia nazębnego. Umożliwia to zminimalizowanie wystąpienia stanów zapalnych. Na tym etapie przeprowadzane są również wszystkie niezbędne zabiegi mające na celu poprawę stanu uzębienia. Drugim etapem leczenia periodontologicznego jest eliminacja stanów zapalnych oraz regeneracja tkanek przyzębia i kości. W przypadkach bardziej zaawansowanych, trudniej poddających się leczeniu z powodu występowania głębokich kieszeni, terapia w gabinecie polega na usunięciu przyczyny zapalenia przyzębia, czyli bakterii znajdujących się w złogach na powierzchniach korzeni zębów. Jest to wykonywane w znieczuleniu podczas zabiegu głębokiego usunięcia kamienia (tzw. scalling) oraz kiretażu zamkniętego (tzw. root planning). W przypadkach, które nie poddają się takiemu leczeniu konieczne jest postępowanie chirurgiczne z zastosowaniem preparatów wspomagających regenerację kości, np. Emdogain i inne zabiegi odbudowujące kość.

Choroby przyzębia są procesami o charakterze przewlekłym, trwają miesiącami, latami a nawet przez dziesiątki lat. Charakterystyczne objawy pojawiają się początkowo tylko w określonych miejscach a ich nasilenie jest niewielkie. Dlatego naszym Pacjentom przypominamy o profilaktycznych wizytach kontrolnych, które mają na celu zapobieganie lub wczesne wykrycie chorób. Kontrolne wizyty zalecane są również Pacjentom, którzy przebyli leczenie periodontologiczne, w celu podtrzymania efektów leczenia oraz uniknięcia powikłań i stanów chorobowych w przyszłości.

 

Zabiegi z zakresu periodontologii wykonywane u nas w gabinecie:

 

Leczenie parodontozy:

Parodontoza (zapalenie przyzębia) to bardzo zdradliwa choroba bakteryjna, która przez długi czas nie daje żadnych niepokojących objawów. Z czasem, do częstokroć bagatelizowanego krwawienia dziąseł, dochodzi ich obrzęk, odsłonięcie szyjek zębowych, nadwrażliwość zębów, a nawet ich ruchomość. Jeżeli w porę nie podejmiemy leczenia, parodontoza może doprowadzić do utraty zębów. Metody leczenia uzależnione są od stopnia zaawansowania choroby. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, przed przystąpieniem do leczenia zawsze szukamy przyczyny powstania problemu i diagnozujemy stan kości i zębów.
Więcej

 

Przykrycie recesji dziąseł:

Recesja dziąseł to proces w wyniku  którego dochodzi do odsłonięcia korzeni zębowych. Zęby stają się wówczas nadwrażliwe, bardziej podatne na próchnicę, a Pacjent może odczuwać dyskomfort psychiczny w związku z defektem estetycznym widocznym podczas uśmiechu czy mówienia. Leczenie recesji rozpoczynamy od zdiagnozowania jej źródła. Zawsze przykrywamy ją własnym dziąsłem Pacjenta, co wiąże się z dużą skutecznością leczenia. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu komputerowym.
Więcej

 

Leczenie zapalenia dziąseł:

Zapalenie dziąseł wywołują bakterie bytujące w płytce nazębnej. Wiąże się z takimi objawami jak obrzęk czy krwawienie dziąseł podczas szczotkowania, nadwrażliwość zębów czy brzydki zapach z ust. Jeżeli zapalenie dziąseł nie zostanie w porę wyleczone, przemieni się w parodontozę, która może doprowadzić do utraty zębów. Leczenie zapalenie dziąseł obejmuje szeroką diagnostykę, która pozwala znaleźć przyczynę choroby oraz działania profilaktyczne i edukację Pacjentów mające na celu zapobieganie jego nawrotom.
Więcej