Uśmiech wykonany dla naszego Pacjenta

Marzysz o pięknym, nieskazitelnym uśmiechu? To możliwe! W ekspresowym tempie i bez wysiłku możesz uzyskać zniewalający efekt i to już po jednej  wizycie.

Do założenia bondingu (licówek kompozytowych) wystarczy jedna wizyta ze względu na ich wykonanie bezpośrednio w ustach pacjenta. Zaletą bondingu czyli licówek kompozytowych jest też fakt, że nie wymagają one szlifowania zębów, co jest konieczne w przypadku ich porcelanowych odpowiedników. Na powierzchnię zęba doklejony zostaje tzw. bond, a następnie materiał kompozytowy do uzyskania pożądanego efektu. Licówki w żaden sposób nie ingerują w tkanki zęba. Zabieg jest szybki, nieskomplikowany i nie powoduje u Pacjenta żadnego dyskomfortu. Zakładanie bondingu nie wymaga nawet stosowania znieczulenia!

Dzięki licówkom kompozytowym można w szybki sposób zamknąć szczeliny między zębami, skorygować kształt lub zlikwidować białe plamy na zębach. Licówki z kompozytu maskują przebarwienia, korygują kształt zęba lub odtwarzają utracone w skutek wypadku tkanki zęba. Są również dobrym rozwiązaniem dla startych zębów, które wymagają odbudowy. Dzięki licówkom kompozytowym koryguje się ostateczny kształt zębów po leczeniu ortodontycznym. Często stosowane są również jako tymczasowe licówki, które po kilku latach zastępowane są porcelanowymi.

W klinice SOBOTA House Of Dentistry, w trosce o najwyższą jakość zabiegu, licówki wykonujemy w powiększeniu przy wykorzystaniu lup powiększających lub mikroskopu.

 

Korzyści zastosowania bondingu (licówek kompozytowych) u nas w gabinecie:

– mogą być założone od razu podczas jednej wizyty;
– doskonała estetyka i zniewalający efekt;
– brak konieczności szlifowania zębów;
– brak ingerencji w tkanki zęba;
– kompatybilność z tkankami przyzębia;
– możliwość stosowania u młodzieży;
– możliwość nanoszenia korekt dla uzyskania pożądanego koloru i kształtu zęba;
– duża odporność na ścieranie;
– tańsza alternatywa do licówek porcelanowych

Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem o licówkach kompozytowych
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Przykładowe licówki kompozytowe (bonding) wykonane dla naszych Pacjentów