Sprzęt

Tomograf 3D

Tomograf komputerowy firmy Carestream Dental (KODAK) z nakładką celafometryczną to jeden z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Wyposażony jest w matrycę obrazującą o wysokiej czułości i rozdzielczości. Parametry obrazowania, jakie oferuje to urządzenie stawiają je w światowej czołówce pod względem jakości uzyskanego obrazu. Posiada wiele programów ( dla dorosłych i dzieci) pasujących do każdej sytuacji diagnostycznej. Dzięki możliwości zmiany wielkości pola obrazowania pozwala maksymalnie zmniejszyć dawkę promieniowania przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości skanów. Pozwala oceniać stan pojedynczych zębów, kości szczęk a nawet zatok szczękowych i stawów skroniowych. Tomograf wraz z oprogramowaniem pozwala na dokładne pomiary grubości tkanki kostnej i szczegółowe zaprojektowanie  położenia przyszłych implantów zębowych lub zakresu terapii. Bardzo wysoka rozdzielczość HD przy małym polu obrazowania pozwala na precyzyjną i trafną ocenę stanu pojedynczego zęba przed leczeniem kanałowym z niespotykaną w większości urządzeń tego typu dokładnością.

Tomograf posiada nakładkę celafometryczną, która umożliwia diagnostykę i podstawę do leczenia ortodontycznego.

Skaner wewnątrzustny 3D

Koniec z wyciskami! Skaner wewnątrzustny możliwa pobranie bardzo dokładnego skanu uzębienie, dzięki czemu dużo łatwiej i efektywniej można wykonać prace protetyczne. W naszym gabinecie posiadamy najnowocześniejszy skaner wewnątrzustny firmy 3Shape z serii TRIOS.

Mikroskop

Pozwala on oglądać zęby w powiększeniu 4x-50x. Dzięki mikroskopowi oraz doskonałemu oświetleniu możliwe jest leczenie bardzo trudnych kanałów korzeniowych, np. bardzo wąskich, zarośniętych lub zakrzywionych. Istnieje również możliwość usunięcia z kanałów starych wkładów i wypełnień lub złamanych narzędzi. Dzięki mikroskopowi możliwe jest bardzo precyzyjne wykonanie resekcji wierzchołków korzeni zębów, zarówno jednokorzeniowych, jak i wielokorzeniowych.

Znieczulenie komputerowe

Calaject to innowacyjne urządzenie znieczulające sterowane procesorem komputerowym. Posiada trzy programy pracy dostosowane do różnych metod znieczulania. Dzięki temu lekarz posiada bardzo precyzyjne narzędzie pracy, a znieczulenie osiąga doskonałą skuteczność. Proces znieczulania jest tak bardzo komfortowy, że pacjenci są całkowicie zrelaksowani w trakcie podawania środka znieczulającego. W klinice Sobota House of Dentistry znieczulenia do wszystkich zabiegów są zawsze bezpłatne.

Endometr

Służy do dokładnego, elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego w trakcie leczenia endodontycznego. Dzięki temu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy z pełną precyzją do samego końca.

Radiowizjografia (RTG)

Klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG) firmy Trophy/Kodak. Zdjęcie rentgenowskie wykonujemy na fotelu dentystycznymi i od razu możemy je omówić z pacjentem przy ekranie monitora. Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona aż o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Oprogramowanie umożliwia wykonanie dodatkowych pomiarów: długości kanału czy grubości kości. Na życzenie pacjenta zdjęcie może być wydane na płycie CD, wysłane mailem lub wydrukowane. RVG to system ekologiczny, gdyż eliminuje użycie odczynników chemicznych.

Materiały

ICON

Icon to rewolucyjny produkt do zwalczania nie tylko białych plamek na zebach, ale także wstępnej próchnicy bez utraty zdrowych twardych tkanek zęba.  Płynna żywica przenika do próchnicy szkliwa i blokuje drogi dyfuzji. Dzięki niemu możliwe jest zwalczanie próchnicy bez borowania, nawet w przestrzeniach międzyzębowych! A wszystko podczas jednej wizyty.