Sprzęt

Tomograf 3D

Tomograf komputerowy firmy Carestream Dental (KODAK) z nakładką celafometryczną to jeden z najbardziej innowacyjnych i najnowocześniejszych urządzeń na rynku. Wyposażony jest w matrycę obrazującą o wysokiej czułości i rozdzielczości. Parametry obrazowania, jakie oferuje to urządzenie stawiają je w światowej czołówce pod względem jakości uzyskanego obrazu. Posiada wiele programów ( dla dorosłych i dzieci) pasujących do każdej sytuacji diagnostycznej. Dzięki możliwości zmiany wielkości pola obrazowania pozwala maksymalnie zmniejszyć dawkę promieniowania przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości skanów. Pozwala oceniać stan pojedynczych zębów, kości szczęk a nawet zatok szczękowych i stawów skroniowych. Tomograf wraz z oprogramowaniem pozwala na dokładne pomiary grubości tkanki kostnej i szczegółowe zaprojektowanie  położenia przyszłych implantów zębowych lub zakresu terapii. Bardzo wysoka rozdzielczość HD przy małym polu obrazowania pozwala na precyzyjną i trafną ocenę stanu pojedynczego zęba przed leczeniem kanałowym z niespotykaną w większości urządzeń tego typu dokładnością.

Tomograf posiada nakładkę celafometryczną, która umożliwia diagnostykę i podstawę do leczenia ortodontycznego.

Skaner wewnątrzustny 3D

Koniec z wyciskami! Skaner wewnątrzustny możliwa pobranie bardzo dokładnego skanu uzębienie, dzięki czemu dużo łatwiej i efektywniej można wykonać prace protetyczne. W naszym gabinecie posiadamy najnowocześniejszy skaner wewnątrzustny firmy 3Shape z serii TRIOS.

Mikroskop

Pozwala on oglądać zęby w powiększeniu 4x-50x. Dzięki mikroskopowi oraz doskonałemu oświetleniu możliwe jest leczenie bardzo trudnych kanałów korzeniowych, np. bardzo wąskich, zarośniętych lub zakrzywionych. Istnieje również możliwość usunięcia z kanałów starych wkładów i wypełnień lub złamanych narzędzi. Dzięki mikroskopowi możliwe jest bardzo precyzyjne wykonanie resekcji wierzchołków korzeni zębów, zarówno jednokorzeniowych, jak i wielokorzeniowych.

Znieczulenie komputerowe

Calaject to innowacyjne urządzenie znieczulające sterowane procesorem komputerowym. Posiada trzy programy pracy dostosowane do różnych metod znieczulania. Dzięki temu lekarz posiada bardzo precyzyjne narzędzie pracy, a znieczulenie osiąga doskonałą skuteczność. Proces znieczulania jest tak bardzo komfortowy, że pacjenci są całkowicie zrelaksowani w trakcie podawania środka znieczulającego. W klinice Sobota House of Dentistry znieczulenia do wszystkich zabiegów są zawsze bezpłatne.

Endometr

Służy do dokładnego, elektronicznego pomiaru długości kanału korzeniowego w trakcie leczenia endodontycznego. Dzięki temu możemy opracować i wypełnić kanał korzeniowy z pełną precyzją do samego końca.

Radiowizjografia (RTG)

Klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy system radiowizjografii cyfrowej (RVG) firmy Trophy/Kodak. Zdjęcie rentgenowskie wykonujemy na fotelu dentystycznymi i od razu możemy je omówić z pacjentem przy ekranie monitora. Poprzez zastosowanie czujnika cyfrowego dawka promieniowania została ograniczona aż o 90% w stosunku do tradycyjnego zdjęcia na kliszy. Oprogramowanie umożliwia wykonanie dodatkowych pomiarów: długości kanału czy grubości kości. Na życzenie pacjenta zdjęcie może być wydane na płycie CD, wysłane mailem lub wydrukowane. RVG to system ekologiczny, gdyż eliminuje użycie odczynników chemicznych.