Endodoncja

Nasze zęby skrywają w sobie fascynujący system wielu różnorodnych warstw i tkanek, tworzących sieć misternych połączeń. Szkliwo, czyli zewnętrzna struktura zdrowego zęba, stanowi naturalną barierę ochronną dla znajdujących się wewnątrz nerwów oraz naczyń krwionośnych. W stomatologii określamy je jako miazga zębowa. Bywają sytuacje, w których na skutek zmian chorobowych lub uszkodzeń zęba do jego środka dostają się drobnoustroje. Ich namnażanie się może spowodować stan zapalny miazgi. Postępująca i niewyleczona w porę infekcja powoduje często obumarcie miazgi, a w kolejnym etapie stan ropny. Dla człowieka najczęstszym i najbardziej dokuczliwym objawem jest wtedy silny ból. Z pomocą w takich przypadkach przychodzi endodoncja. Najczęstszym zabiegiem tego typu jest leczenie kanałowe.

Wielu ludzi obawia się tego typu zabiegów, pamiętając jeszcze dawne czasy i przestarzałe metody leczenia takich przypadków. Na szczęście w dzisiejszych czasach leczenie kanałowe stało się standardowym, łatwym do przeprowadzenia i bezbolesnym zabiegiem. Jest to możliwe głównie dzięki współczesnym metodom i wspierającym je nowoczesnym technologiom. W naszej klinice dysponujemy m.in. najnowocześniejszym sprzętem optycznym – mikroskopem stomatologicznym, dzięki któremu lekarze z łatwością mogą określić kształt kanału oraz znaleźć anatomiczne przeszkody, a potem dokładnie oczyścić i wypłukać środkami bakteriobójczymi nawet bardzo kręte i wąskie miejsca. Dokładnie oczyszczone kanały wypełnia się specjalistycznym materiałem, a następnie szczelnie zamyka się korzeń, chroniąc go przed dostępem bakterii.

W klinice Sobota House of Dentistry zabiegi odbywają się w bardzo sterylnych warunkach. Podczas procedur endodoncji korzystamy z koferdamu – specjalnej osłony chroniącej ząb przed dostawaniem się bakterii. Gwarantuje to pełną ochronę odsłoniętych kanałów zębowych, a także znacznie skraca czas wykonania zabiegu.
Zabiegi endodontyczne przeprowadzają nasi doświadczeni, wykwalifikowani specjaliści. Jesteśmy członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Tym samym gwarantujemy, że nasze leczenie będzie bezpieczne, komfortowe i bardzo skuteczne.

Zabiegi endodontyczne

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Powtórne leczenie kanałowe (reendo)

Usuwanie złamanych narzędzi pod mikroskopem