Solidna, stabilna konstrukcja potrzebuje silnych fundamentów. W przypadku naszych zębów jest tak samo. Bez mocnych, zdrowych kości nie jest możliwe prawidłowe osadzenie nowego implantu. Zanik kości jest często związany z ekstrakcją zęba i zwlekaniem z jego uzupełnieniem. Ciało z czasem przyzwyczaja się do tego braku, a w miejscu ubytku następuje regres kośćca. Można to łatwo wyczuć, przesuwając palcem po dziąśle.

Kiedy potrzebna jest odbudowa kości pod implant?

Na szczęście zanik kości nie wyklucza wszczepienia implantu. Jednak zanim to nastąpi, konieczna jest odbudowa kości w obrębie żuchwy lub podniesienie dna zatoki w górnej szczęce. Są to zabiegi wymagające pewnej dozy cierpliwości i czasu. Swoim charakterem przypominają nieco działania związane z ogrodnictwem. W miejscach zaniku kości umieszczane są mineralne granulki, które stanowią podporę nowej kości pacjenta. Teraz trzeba pozwolić działać Naturze. Nowa tkanka kostna odbudowuje się na takim rusztowaniu samoistnie w ciągu kilku miesięcy. Cały proces odbywa się pod nadzorem naszego stomatologa, który systematycznie sprawdza przebieg leczenia. Gdy kość jest już odbudowana, można bez przeszkód wprowadzić do niej implanty.

Zabieg odbudowy kości przeprowadzany jest w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Dzięki wykonanej wcześniej tomografii komputerowej nasz specjalista doskonale wie, jak optymalnie przeprowadzić zabieg. Za pomocą tej metody można odbudować nawet bardzo duże ubytki. Jej skuteczność jest wysoka, a możliwości, które dzięki niej powstają, dają perspektywę poprawy estetyki i zdrowia Twoich zębów.

Dlaczego warto wykonać zabieg odbudowy kości przez naszych lekarzy

  • Zabieg wykonuje lekarz wyspecjalizowany w tej metodzie.
  • Bardzo duża skuteczność.
  • Precyzja dzięki tomografii komputerowej 3D.
  • Troskliwa opieka podczas całego okresu leczenia.
Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Lekarze specjalizujący się w odbudowie kości: