Czy zaobserwowałeś, że Twoje dziąsła przesuwają się? Zauważyłeś odsłonięte korzenie zębowe?

Recesja dziąsła (inaczej zanik lub cofanie się dziąseł) to proces, który odsłania korzenie zębowe, a co za tym idzie, może powodować nadwrażliwość zębów, próchnicę oraz defekt estetyczny podczas mówienia i uśmiechu.  Wśród przyczyn recesji dziąsła można wymienić m.in.: wady zgryzu, genetyczną budowę dziąseł, chorobę okluzji (bruksizm) oraz nieumiejętne szczotkowanie zębów i nieprawidłową higienę.

 

Sposoby leczenia recesji dziąseł

W SOBOTA House Of Dentistry proces leczenia recesji dziąseł poprzedzony jest zawsze wizytą ogólną i bardzo dokładną diagnozą, mającą na celu ustalenie przyczyny problemu. W zależności od źródła recesji, wybieramy odpowiednią metodę leczenia. Recesję przykrywamy własnym dziąsłem Pacjenta. Zabieg jest bardzo skuteczny, miejsce przykrycia recesji szybko się goi i nie sprawia Pacjentowi dyskomfortu.

Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu komputerowym. Podczas leczenia korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych metod, a stosowane techniki i narzędzia mikrochirurgiczne pozwalają na atraumatyczne postępowanie z delikatnymi tkankami przyzębia.

Wszystkie zabiegi wykonywane są przez specjalistę, jednego z najlepszych stomatologów-chirurgów w Polsce, który zajmuje się leczeniem recesji dziąsłowych od wielu lat. Przeprowadził wiele skutecznych zabiegów odbudowujących prawidłową linię dziąseł, przywracając w ten sposób Pacjentom pewność uśmiechu.

Umów się na leczenie recesji dziąseł
By jak najszybciej uratować zęby
UMÓW WIZYTĘ TERAZ