Kamień nazębny osadza się na powierzchni Twoich zębów bardzo powoli. Być może dlatego nawet tego nie dostrzegasz. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc Twoje zęby stają się coraz bardziej pożółkłe. U wielu ludzi nie może tego procesu zatrzymać nawet bardzo staranne szczotkowanie i używanie specjalistycznych past. Na szczęście jest na to sposób. Możesz odzyskać naturalny wygląd swoich zębów. Zabieg usuwania kamienia nazębnego jest bardzo skuteczny. Zaleca się go szczególnie osobom, które często piją kawę, palą papierosy lub po prostu mają skłonności do osadzania się kamienia na zębach.

Usuwanie kamienia nazębnego ma nie tylko wymiar estetyczny. Równie ważne są aspekty zdrowotne. Tego typu zabiegi znacznie zmniejszają ryzyko występowania chorób dziąseł oraz powikłań stomatologicznych. Zalecamy więc traktować je jako standard i włączyć w zakres profilaktycznych działań w trosce o swoje zęby.

Oferowane przez nas zabiegi to:

Skaling – usunięcie kamienia nazębnego osadzającego się głównie w okolicach szyjek zębowych. W Sobota House of Dentistry do usuwania kamienia nazębnego używamy nowoczesnego skalera ultradźwiękowego oraz bardzo precyzyjnych mikronarzędzi.

Piaskowanie – zabieg higienizacyjny polegający na ścieraniu płytki nazębnej i osadów specjalną piaskarką. Zabieg niweluje także przebarwienia pozostałe po skalingu.

Polerowanie – to zabieg finalizujący usuwanie kamienia nazębnego, nadający powierzchni Twoich zębów zdrowy, piękny połysk.

Fluoryzacja – zabezpiecza powierzchnię zębów i wzmacnia strukturę szkliwa, chroniąc je przed bakteriami.

 

Jesteśmy kliniką, która od lat specjalizuje się w tego typu zabiegach. Spotkasz u nas zespół wykwalifikowanych higienistów, którzy gwarantują najwyższy standard i doskonałe rezultaty naszych działań. Czy warto więc usuwać kamień nazębny? Oczywiście, że tak!

Umów się na usuwanie kamienia
Zadbaj o swoje zęby
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Higienistki specjalizujące się w usuwaniu kamienia nazębnego: