W SOBOTA House of Dentistry podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej są związane z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym – plombą.

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej w naszej klinice wchodzi:

  • leczenie próchnicy zębów;
  • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia);
  • leczenie nadwrażliwości zębów.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały oraz wiedzę i doświadczenie najlepszych specjalistów. Zabiegi, które oferujemy Pacjentom polegają na usunięciu chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Większość zębów leczymy w znieczuleniu komputerowym THE WAND. Znieczulamy zawsze wtedy, gdy Pacjent wyrazi takie życzenie.

W ramach leczenia zachowawczego, w SOBOTA House of Dentistry korzystamy z najlepszych wypełnień. Ubytki wypełniamy kompozytami światłoutwardzalnymi uznanych światowych firm. Stosowane w gabinecie kompozyty są bardzo estetyczne i wytrzymale. Odbudowujemy zęby odtwarzając ich kształt i kolor, anatomię i funkcję. Dzięki profesjonalnemu podejściu do zabiegów i materiałom najnowszej generacji, odbudowane tkanki nie odbiegają wyglądem od naturalnego uzębienia

Do odbudowy tylnych, bardzo zniszczonych zębów stosujemy wypełnienia ceramiczne – tzw. onlaye. Przygotowywane są w laboratorium protetycznym w Poznaniu z wypalanej w wysokiej temperaturze porcelany. W gabinecie są one przyklejane cementem kompozytowym do zęba. Onlaye są trwałe oraz wyróżniają się wyjątkowym, estetycznym wyglądem. Nasi lekarze-specjaliści odbudowują uzębienie osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

Zabiegi stomatologii zachowawczej

Leczenie próchnicy

Nadwrażliwość zębów

Leczenie kanałowe