W SOBOTA House of Dentistry podstawowe zabiegi w ramach stomatologii zachowawczej są związane z oczyszczeniem zębów z próchnicy oraz wypełnieniem ubytku materiałem kompozytowym – plombą.

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej w naszej klinice wchodzi:

  • leczenie próchnicy zębów;
  • odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia);
  • leczenie nadwrażliwości zębów.

Leczenie próchnicy opiera się w naszej klinice o najlepszej jakości sprzęt i materiały oraz wiedzę i doświadczenie najlepszych specjalistów. Zabiegi, które oferujemy Pacjentom polegają na usunięciu chorych tkanek zęba i założeniu w to miejsce wypełnienia. Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne. Większość zębów leczymy w znieczuleniu komputerowym THE WAND. Znieczulamy zawsze wtedy, gdy Pacjent wyrazi takie życzenie.

W ramach leczenia zachowawczego, w SOBOTA House of Dentistry korzystamy z najlepszych wypełnień. Ubytki wypełniamy kompozytami światłoutwardzalnymi uznanych światowych firm. Stosowane w gabinecie kompozyty są bardzo estetyczne i wytrzymale. Odbudowujemy zęby odtwarzając ich kształt i kolor, anatomię i funkcję. Dzięki profesjonalnemu podejściu do zabiegów i materiałom najnowszej generacji, odbudowane tkanki nie odbiegają wyglądem od naturalnego uzębienia

Do odbudowy tylnych, bardzo zniszczonych zębów stosujemy wypełnienia ceramiczne – tzw. onlaye. Przygotowywane są w laboratorium protetycznym w Poznaniu z wypalanej w wysokiej temperaturze porcelany. W gabinecie są one przyklejane cementem kompozytowym do zęba. Onlaye są trwałe oraz wyróżniają się wyjątkowym, estetycznym wyglądem. Nasi lekarze-specjaliści odbudowują uzębienie osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

 

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej:

 

Leczenie próchnicy:

Próchnica zębów jest bakteryjną chorobą zakaźną stanowiącą najczęstszą przyczynę wizyt w gabinecie stomatologicznym. Prowadzi do demineralizacji i uszkodzenia tkanek zęba, począwszy od szkliwa, aż po miazgę zęba. Wczesna próchnica nie powoduje bólu i jest niewidoczna dla ludzkiego oka. Przejawia się w postaci białej matowej plamki, którą nasi stomatolodzy są w stanie zauważyć dzięki wykorzystaniu mikroskopu i barwników aktywizujących. Na tym etapie jesteśmy w stanie wyleczyć ząb bez nadmiernej ingerencji w jego strukturę, oszczędzając wszystkie zdrowe tkanki. W przypadku zaawansowanej próchnicy zabieg wykonujemy w znieczuleniu komputerowym usuwając chorą tkankę, oczyszczając ząb i wypełniając ubytek estetyczną plombą.
Więcej

 

Nadwrażliwość zębów:

Do nadwrażliwości zębów dochodzi wskutek odsłonięcia się czułej tkanki zęba zwanej zębiną. Dzieje się tak w wyniku zbyt mocnego mycia (szorowania) zębów, cofnięcia dziąseł bądź nadkruszonych zębów. Wówczas gorąca kawa, zimne lody bądź pikantny obiad zamiast jak  wywoływać ogromne doznania smakowe, powodują ból. Nadwrażliwość zębów leczymy zakładając szczelne wypełnienia bądź zamykając kanaliki zębinowe. Skutek jest niemalże natychmiastowy, a efekt zabiegu trwały.
Więcej

 

Wypełnienia:

W naszym gabinecie stosujemy najwyższej klasy wypełnienia kompozytowe japońskich producentów, które w pełni integrują się z naturalną strukturą zęba. Są niezwykle trwałe i nie sposób ich odróżnić od reszty zęba. Ich specjalna, molekularna faktura odbija światło w identyczny sposób jak naturalne zęby, a rzeźbiony anatomicznie kształt plomby idealnie wypełnia miejsce ubytku. Podczas zabiegów wykorzystujemy szkła powiększające i mikroskopy, co gwarantuje skuteczność leczenia i niezwykłą precyzję wykonania.
Więcej