Usuwanie diastemy - przerwy między zębami

Przez jednych uwielbiana, przez innych znienawidzona. Diastema jest wyrazista i z pewnością przykuwa uwagę. Niektórzy aktorzy zrobili z niej wręcz swój znak rozpoznawczy. A Ty? Czy lubisz swoją szparę między zębami? A może ją tylko tolerujesz? Czy nie czas podjąć odpowiednie kroki, aby się z nią na zawsze pożegnać – tak by stała się tylko przerwą w Twoim życiorysie? Warto więc przyjrzeć się służącym temu celowi metodom, które proponujemy Ci w naszej klinice.

Najpierw jednak uściślijmy dokładnie, czym jest diastema. Diastema to niewielka – jednak nienaturalna – przestrzeń między centralnymi siekaczami. Stomatolodzy zaliczają ją do zaburzeń połączenia zębów. Badania dowodzą, że może mieć negatywny wpływ na stan uzębienia. Choćby dlatego warto więc umówić się na konsultację w naszej klinice. Podczas wizyty dokładnie zbadamy przyczynę diastemy oraz doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, które może zostać zastosowane w Twoim przypadku. Wspólnie ze specjalistą podejmiesz decyzję o metodzie korekcji diastemy oraz ustalisz odpowiedni plan leczenia.

Najszybszą metodą zamknięcia diastemy jest zastosowanie licówek kompozytowych. W przypadku diastemy spowodowanej brakiem siekaczy bocznych lub ich mniejszym rozmiarem, likwidacja przerwy polega na wszczepieniu implantów, które będą rozpierać Twoje trzonowe zęby. Kolejnym sposobem poradzenia sobie z diastemą jest zastosowanie leczenia ortodontycznego. W tym celu na górną szczękę zakłada się specjalny aparat stały.

Niezależnie od tego, która metoda zostanie zastosowana, ostateczny efekt nie tylko wpłynie na estetykę Twoich zębów, ale również na ich zdrowie. Zapraszamy więc na spotkanie w naszej klinice, bo diastema to żaden problem, a jedynie zbyt długo odwlekana decyzja.

Umów się na usuwanie diastemy
By pozbyć się szpary między zębami raz na zawsze!
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Lekarze specjalizujący się w usuwaniu diastemy: