Czy Twoje zęby ruszają się? Niepokoją Cię krwawiące dziąsła? Nie lekceważ tych objawów, to może być paradontoza!

Paradontoza to choroba bakteryjna, która przez długi czas nie daje o sobie znać. Często zdarza się też, że Pacjenci nie wiedzą o chorobie trwającej nawet kilka lat! Statystyki są niepokojące – w Polsce na paradontozę choruje aż 40-50% dorosłej populacji!

Nieleczona paradontoza jest bardzo niebezpiecznym schorzeniem i prowadzi do utraty zębów. Dlatego nigdy nie należy jej lekceważyć! Parodontoza powstaje w wyniku długotrwałego procesu zapalnego wywołanego przez drobnoustroje chorobotwórcze, które w naturalny sposób gromadzą się w miejscu zetknięcia dziąseł z zębami. Proces ten można jednak zatrzymać, a tym samym, skutecznie wyleczyć paradontozę.

Jakie objawy mogą świadczyć o paradontozie?

– odsłonięcie szyjek zębowych i nadwrażliwość zębów,
– ruchomość zębów,
– krwawienie dziąseł,
– obrzęk dziąseł,
– niepokojący zapach z ust.

Jeżeli zauważyłeś któryś z objawów, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem stomatologiem. Wczesne wykrycie paradontozy jest podstawą skutecznego leczenia!

 

Leczenie paradontozy

W SOBOTA House Of Dentistry kompleksowo opiekujemy się Pacjentami i dbamy o zdrowie ich zębów. Zawsze przed przystąpieniem do właściwego leczenia, dokładnie diagnozujemy każdy przypadek i szukamy przyczyny powstania problemu. Stan zębów i kości sprawdzamy za pomocą zdjęcia rentgenowskiego panoramicznego i sondy dziąsłowej. Dzięki temu Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie. Nasi lekarze mają bogate doświadczenie i specjalizują się w leczeniu paradontozy. W naszej klinice stosujemy tylko skuteczne, sprawdzone metody leczenia i udokumentowane techniki. Priorytetem jest dla nas zadowolenie i zdrowie Pacjentów, dlatego nie eksperymentujemy podczas leczenia!

W uzasadnionych przypadkach używamy preparatu Emdogain połączonego z dokładnym oczyszczaniem, polerowaniem powierzchni zębów i dziąseł z zakażonych tkanek. Zastosowanie preparatu Emdogain polega na naśladowaniu procesów biologicznych zachodzących podczas naturalnego rozwoju zęba. Emdogain odbudowuje zniszczone w wyniku paradontozy struktury kości.

 

Korzyści leczenia paradontozy w SOBOTA House Of Dentistry:

– skuteczność,
– regeneracja fizjologicznych struktur podporowych zęba,
– zachowanie pierwotnej budowy i funkcji zębów,
– brak dyskomfortu podczas leczenia,
– szybkie gojenie rany po zabiegu.

Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Osoby specjalizujący się w leczeniu paradontozy: