Najlepszy sposób na zdrowe zęby? To bardzo proste. Sprawdza się zawsze i u każdego. O zęby trzeba dbać, troszczyć się o nie i pamiętać o ich potrzebach. Odwzajemnią się pięknym wyglądem, będą silne i zdrowe. Za każdym razem, gdy zerkniesz do lustra, odwdzięczą się śnieżnobiałym, serdecznym uśmiechem. W klinice Sobota House of Dentistry powiemy Ci, jak najlepiej zadbać o swoje zęby. Profesjonalnie doradzimy w kwestiach profilaktyki oraz prawidłowej higieny jamy ustnej. Zaproponujemy również metody, które Ci w tym pomogą.

Nasza dyplomowana higienistka udzieli Ci porad o tym, jak prawidłowo dbać o zęby i dziąsła. Na Twoje życzenie usunie także kamień i osady. W celu zabezpieczenia zębów przed próchnicą polakieruje zęby specjalnym preparatem z fluorem. W ramach wizyt kontrolnych nasi specjaliści dokładnie sprawdzą stan zębów i w razie potrzeby zaproponują odpowiednie zabiegi profilaktyczne. Zawsze chętnie dzielimy się z pacjentami naszą wiedzą i doświadczeniem. Wiemy, że często nawet drobna zmiana nawyków – np. użycie innego rodzaju szczoteczki czy nici dentystycznej – może przynieść wiele nieocenionych korzyści.

Gabinety Sobota House of Dentistry wyposażone są w nowoczesny sprzęt do piaskowania oraz fluoryzacji zębów. Oferowane przez nas zabiegi pomogą zarówno w profilaktyce próchnicy, jak i w ochronie przed chorobami przyzębia. Zadbamy o to, by Twoje zęby były białe i wolne od przebarwień. Nasi pacjenci podczas wizyty kontrolnej otrzymają także profesjonalną szczoteczkę, która pomoże im precyzyjniej czyścić zęby.

 

Zabiegi z zakresu profilaktyki:

 

  • Usuwanie kamienia nazębnego – skaling.
  • Usuwanie osadu – piaskowanie.
  • Fluoryzację – lakierowanie zębów
  • Kontrolę uzębienia oraz instruktaż higieny jamy ustnej.

 

Usuwanie kamienia nazębnego:

Usuwanie kamienia nazębnego jest obecnie traktowane jako standard działań profilaktycznych. Jest zabiegiem bardzo skutecznym, który nie tylko pozwala usunąć nieestetyczny żółty osad z powierzchni zębów, ale i zmniejszyć ryzyko występowania chorób dziąseł. Kamień nazębny usuwany jest za pomocą skalera ultradźwiękowego i piaskarki stomatologicznej, a następnie zęby są polerowane i zabezpieczane fluorem.
Więcej