Leczenie nadwrażliwości zębów

Z początku można jej nie zauważyć. Objawy tłumaczyć: „mam gorszy dzień”, „to przecież normalne”, „na pewno mi przejdzie”… Z czasem jednak nadwrażliwość zębów daje o sobie znać coraz bardziej. W pewnym momencie Twoje kulinarne wybory i zachowanie stają się od niej uzależnione. Nie pijesz ciepłych napojów, żujesz tylko lewą stroną, unikasz twardych kąsków. W pewnym momencie dochodzisz do wniosku, że masz problem. Zresztą zmaga się z nim ponad 30% naszego społeczeństwa! Musisz jednak wiedzieć, że nadwrażliwość zębów można leczyć, a my w naszej klinice doskonale wiemy, jak to robić.

Nadwrażliwość zębów to skutek odsłonięcia się zębiny – bardzo czułej i delikatnej powierzchni zęba, która czasami może zostać obnażona na skutek cofniętych dziąseł czy też pękniętych lub nadkruszonych zębów. Nadwrażliwość może też być nieumyślnie spowodowana niewłaściwym, zbyt inwazyjnym używaniem szczoteczki do zębów z twardym włosiem.

Leczenie nadwrażliwości zębów polega na naprawie nieprawidłowości występujących w Twoim zgryzie. Nasi dentyści oczyszczają zęby z próchnicy, zakładają szczelne wypełnienia i eliminują ich przeciążenia spowodowane np. wadami zgryzu lub chorobą okluzyjną. Najczęściej te działania przynoszą naszym pacjentom wyraźną ulgę. Stosujemy również inną metodę. Polega ona na zamknięciu lub zmniejszeniu średnicy kanalików zębinowych. Tego typu zabieg znacznie ogranicza nadwrażliwość zębów, a jego efekty są bardzo trwałe. Jeżeli to tylko możliwe, zawsze staramy się przykrywać korzenie zębów ich własnym dziąsłem – to najbardziej naturalna, więc najzdrowsza metoda proponowana naszym pacjentom.

Nadwrażliwość zębów najłatwiej zauważyć… gdy zniknie. Wtedy dopiero można poczuć prawdziwą ulgę, którą przyniosło leczenie. W klinice Sobota House of Dentistry stosujemy bardzo skuteczne metody radzenia sobie z nadwrażliwością zębów. Zapraszamy na konsultacje, podczas których przedstawimy nasze osiągnięcia w tej dziedzinie.

 

Dlaczego warto leczyć nadwrażliwość w SOBOTA House of Dentistry:

  • Nadwrażliwość można skutecznie leczyć.
  • Stosujemy metody, które przynoszą natychmiastową ulgę.
  • Wiemy, jak pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach.
  • Już pierwsza wizyta przynosi widoczne zmiany.
  • Nieleczona nadwrażliwość coraz bardziej się pogłębia.
Umów się na konsultację
Masz więcej pytań? Umów się na konsultację i porozmawiaj z lekarzem o nadwrażliwości zębów
UMÓW WIZYTĘ TERAZ