Pacjenci odwiedzający naszą klinikę doskonale wiedzą, że protetyka jest dla nas ostatecznością. Użyjemy wszelkich metod i sposobów, aby zachować naturalne zęby naszych pacjentów. Robimy wszystko, co w naszej mocy, by powróciły do swojej pełnej funkcjonalności. Zdarzają się jednak przypadki, w których protetyka jest jedynym rozwiązaniem. Utracone uzębienie to problem dotyczący zarówno estetyki, jak i zdrowia. Brak zęba nie dość, że utrudnia prawidłowe gryzienie, to z czasem może również doprowadzić do poważnych zaburzeń zgryzu oraz do dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych. Dlatego też radzimy wszystkim pacjentom, aby nie odwlekali decyzji o odbudowie utraconego zęba i jak najszybciej zajęli się jego rekonstrukcją. Pozwoli to na przywrócenie zębom pięknego i naturalnego wyglądu. Dzięki dobrze wykonanej protezie zębowej nie tylko będziesz czuć się dużo swobodniej, ale również zyska na tym Twoje zdrowie.

Współczesna protetyka daje szeroki wachlarz możliwości uzupełnienia braków w uzębieniu i powrotu do naturalnego rozłożenia sił nacisku w szczęce. Utracone tkanki mogą zostać odbudowane, a miejsce przerwy może zająć naturalnie wyglądająca korona. Jej nowym korzeniem może być implant. Może też zostać osadzona na sąsiadujących zębach. W przypadku braku wszystkich zębów wykonamy doskonale pasującą protezę całkowitą. W naszej klinice dysponujemy skutecznymi metodami rekonstrukcyjnymi. Zastosowanie odpowiedniej z nich zależy od konkretnego przypadku oraz Twoich preferencji.

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie i dokładnie omówią wszystkie etapy Twojego leczenia. Wspólnie podejmiemy decyzję najlepszą z możliwych i zaplanujemy kolejne kroki działania. Mając do dyspozycji wybitnych ekspertów oraz nowoczesny sprzęt i technologie, możemy dać Ci gwarancję pełnego zadowolenia z naszych usług.

Wiemy, jak przywrócić naturalny uśmiech i dawną świetność nawet bardzo wysłużonym zębom. To właśnie za to cenią nas klienci. Do kliniki Sobota House of Dentistry przyjeżdżają pacjenci z całego świata, którzy ufają naszemu wieloletniemu doświadczeniu i interdyscyplinarnemu podejściu. Ty także możesz umówić się na wizytę – nawet teraz!

 

Zabiegi z zakresu protetyki wykonywane w naszym gabinecie:

 

Korony cyfrowe LAVA:

Korony cyfrowe LAVA to tworzone w technologii komputerowej pełnoceramiczne uzupełnienie protetyczne na podbudowie z tlenku cyrkonu. Stanowią najdoskonalszy sposób na odbudowę uszkodzonych lub brakujących zębów. Nie tylko idealnie odwzorowują naturalne szkliwo zębów, ale, podobnie jak i one są przezierne i odbijają światło w identyczny sposób. Są biozgodne z organizmem ludzkim, niezwykle wytrzymałe i precyzyjne. Całą procedurę ich powstania nadzoruje komputer – począwszy od przeprowadzenia wirtualnego skanu uzębienia, aż po wycięcie przez frezarkę numeryczną korony z bloczka cyrkonowego.
Więcej

 

Korony porcelanowe:

Korona porcelanowa to struktura protetyczna pozwalająca zrekonstruować zniszczony bądź całkowicie utracony ząb. Wygląda jak porcelanowa czapeczka, którą osadza się na własnym, wyleczonym zębie bądź na wcześniej wszczepionym implancie. Korona porcelanowa jest odporna na wszelakie przebarwienia i bardzo trwała. Jej kolor dostosowuje się do odcienia naturalnych zębów Pacjenta, dzięki czemu jest praktycznie niemożliwa do odróżnienia. Korona porcelanowa przywraca Pacjentowi piękny uśmiech już po dwóch wizytach.
Więcej

 

Mosty porcelanowe:

Most porcelanowy to metoda pozwalająca uzupełnić brak od jednego do nawet kilku zębów. Stanowi najlepszą i bardziej ekonomiczną alternatywę wobec implantów stomatologicznych. Most porcelanowy składa się z trwale połączonych ze sobą koron ceramicznych (tzw. przęsło), które mocuje się na własnych, sąsiadujących z luką zębach Pacjenta (tzw. filary). Wysokiej jakości most porcelanowy bardzo dobrze odwzorowuje kolor i kształt pozostałych zębów Pacjenta i jest rozwiązaniem niezwykle trwałym, które pozwala na nowo cieszyć się pięknym uśmiechem nawet dziesiątki lat.
Więcej

 

Onlay porcelanowy:

Onlay porcelanowy to wkład koronowy wcementowany w naturalną strukturę zęba. Stosuje się go zastępczo, wobec tradycyjnej, kompozytowej plomby, w sytuacjach, gdy ząb wymaga dodatkowego wzmocnienia – np. po leczeniu kanałowym. Onlay porcelanowy zapewnia zębowi bardzo dużą stabilność oraz trwałość – z powodzeniem może służyć nawet przez kilkanaście lat. Idealnie odwzorowuje naturalny kolor i kształt uzębienia, dzięki czemu uznawany jest za rozwiązanie niezwykle estetyczne.
Więcej

 

Protezy zębowe:

Współczesne protezy zębowe nie są już przedmiotem żartów, ale stanowią rozwiązanie niezwykle estetyczne, wygodne i przyjazne dla swoich użytkowników. Umożliwiają uzupełnienie kilku ubytków (tzw. protezy częściowe), jak również całych łuków zębowych (protezy całkowite). W swojej ofercie posiadamy najwyższej klasy protezy szkieletowe, natychmiastowe, ruchome osiadające oraz protezy typu overdenture. W doborze najlepszego dla Państwa rozwiązania, pomoże nasz doświadczony protetyk.
Więcej

 

Zachęcamy do zapoznania się z usługami z zakresu protetyki wykonywanymi w gabinetach SOBOTA House of Dentistry w Poznaniu.