Niewielkie przedmioty, bardzo trudno zlokalizować. Mikroskopijnych rozmiarów fragmenty narzędzia w kanale zęba, mimo, że niewidoczne dla oczu mogą skutecznie uprzykrzyć życie. Jest jednak sposób, by pozbyć się uciążliwych odłamków.

Podczas oczyszczania kanałów korzeniowych zęba, mogą wystąpić komplikacje, w następstwie których może dojść do złamania narzędzia kanałowego. Narzędzia używane do leczenia kanałowego są bardzo cienkie, a ich średnica wynosi od 0,06 mm do 1,2 mm, dlatego tak trudno je zauważyć „gołym okiem”. Odłamki narzędzia mogą zaklinować się w kanale ze względu na jego skomplikowaną anatomię, utrudniony dostęp do leczonego zęba, zrośnięcie kanału, lub z wielu innych przyczyn.

Złamane narzędzie, które utknęło w kanale, nie stanowi co prawda bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, jednak za sprawą bakterii, które znajdują się wokół niego, może spowodować zapalenie kości. Odłamki uniemożliwiają precyzyjne wypełnienie zęba, a tym samym skuteczne jego wyleczenie.

Trudne zabiegi, także te związane z usuwaniem narzędzi wykonujemy w pełni profesjonalnie. Przy usuwaniu odłamków, zawsze korzystamy z powiększenia. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatologicznego, złamane fragmenty instrumentu (nawet najmniejszego!) mogą być precyzyjnie zlokalizowane, a następnie usunięte. Stomatolog, korzystając z mikroskopu może również uniknąć perforacji korzenia. Po usunięciu złamanych narzędzi, kontynuowane jest leczenie kanałowe zęba, które kończy się kontrolnym zdjęciem rentgenowskim dla potwierdzenia sukcesu zabiegu.

Umów się na leczenie kanałowe pod mikroskopem
By jak najszybciej uratować ząb
UMÓW WIZYTĘ TERAZ