Cennik usług stomatologicznych

W klinice SOBOTA House of Dentistry skupiamy się na całym zdrowiu pacjenta. Według książki dr Brtila Marklunda “Skandynawski sekret. 10 prostych rad jak żyć szczęśliwie i zdrowo” większość chorób człowieka ma związek ze zdrowiem jamy ustnej. I jest w tym bardzo dużo prawdy.

Przychodząc do nas na wizytę masz gwarancję, że Twoje zęby i jama ustna zostanie wyleczona – najpierw skupiamy się na przyczynach choroby, a potem nadajemy zębom piękny wygląd.

Jednocześnie stale inwestujemy w rozwój naszych umiejętności i nowoczesną infrastrukturę, dbając o to, by cena naszych usług satysfakcjonowała wszystkich Państwa.

Poniżej zamieszczamy cennik przykładowych usług. Szczegółowy kosztorys Pacjent dostaje jeszcze przed rozpoczęciem leczenia i dopiero po jego zaakceptowaniu umawiany jest na kolejne wizyty.

Konsultacje

Konsultacja specjalistyczna
Potrzebujesz porozmawiać z lekarzem? Przyjdź na konsultację specjalistyczną, którą przeprowadzi doświadczony lekarz i wnikliwie zapozna się z każdym przypadkiem oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad. Podczas konsultacji dowiesz się wszystkiego o swoim problemie oraz w jaki sposób go rozwiązać. Będziesz mieć też więcej czasu, aby zadać wszystkie pytania.

Konsultacja specjalistyczna: 300 zł

Chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcja (usuwanie) zębów
Zabieg przeprowadzany jest przez  doświadczonego chirurga z zastosowaniem najlepszego na rynku znieczulenia komputerowego. Po usunięciu zęba zakładany jest opatrunek lub podawany jest zimny okład aby wyeliminować ewentualną opuchliznę.

Ekstrakcja (usunięcie zęba): 300 – 700 zł
Ekstrakcja (usunięcie) zęba zatrzymanego: 750 – 1250 zł
Ekstrakcja (usunięcie) ósemki: 750 – 1250 zł

Endodoncja

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jednowizytowe
Leczenie kanałowe wykonywane jest zawsze pod mikroskopem na jednej wizycie. Dla wygodny naszych pacjentów, każdy z gabinetów dentystycznych wyposażony jest w nowoczesny, cyfrowy aparat rentgenowski. Nasza klinika wykonuje bardzo specjalistyczne, precyzyjne zabiegi endodontyczne, osiągając świetne rezultaty – dbamy o zdrowie i estetykę Twoich zębów.

Leczenie kanałowe zęba (siekacze, kły) 1 kanał: 1400 zł
Leczenie kanałowe zęba (przedtrzonowce) do 2 kanałów: 1700 zł
Leczenie kanałowe zęba (trzonowce) do 3 kanałów: 2100 zł
Dodatkowy kanał: 400 zł

Powtórne leczenie kanałowe (reendo)
Nasi specjaliści pomogą Ci w trudnych i bardzo skomplikowanych przypadkach. Często są to zęby, które były już raz, nieskutecznie leczone. W naszej klinice doprowadzimy tę stresującą sytuację do szczęśliwego zakończenia. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem diagnostycznym oraz rozległą wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów.

Powtórne leczenie kanałowe zęba (siekacze, kły) 1 kanał: : 1700 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba ((przedtrzonowce) do 2 kanałów: 2100 zł
Powtórne leczenie kanałowe zęba (trzonowce) do 3 kanałów: 2500 zł
Dodatkowy kanał: 400 zł

Implantologia

Implanty

W naszej klinice wszczepiamy implanty szwajcarskiej firmy Straumann. Wszczepianiem implantów zajmuje się jeden z najbardziej doświadczonych chirurgów w Polsce. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem nowoczesnego systemu tomografii komputerowej 3D umożliwiający precyzyjne zaplanowanie wszczepienia implantu.

Wszczepienie implantu Straumann:  3999 zł

Podniesienie dna zatoki

Podniesienie dna zatoki to chirurgiczny zabieg stosowany w stomatologii, mający na celu zwiększenie ilości dostępnej kości w obszarze zatoki szczękowej. Procedura ta umożliwia późniejsze umieszczenie implantu, który wymaga odpowiedniej ilości kości do osadzenia.

Podniesienie dna zatoki zamknięte: 1500 – 3000zł
Podniesienie dna zatoki otwarte (z materiałem): od 4000zł

Uwaga! Implant to “śruba” zastępująca korzeń zęba. Aby odbudować cały ząb należy wykonać dodatkowo koronę na implancie.

Protetyka na implantach

Korony porcelanowe na implantach

Aby w pełni uzupełni odbudować brakujący ząb, oprócz wszczepienia implantu należy wykonać również uzupełnienie protetyczne na implantach. W przypadku uzupełnienia jednego zęba będzie to korona porcelanowa lub cerkonowa na implancie, a w przypadku większych ubytków będzie to most oparty na implantach lub proteza na implantach. Wykonując u nas pracę protetyczną na implantach, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości i pewność, że nowy ząb będzie idealnie pasował pod kątem estetycznym oraz spełniał swoją funkcję gryzienia. Cena korony na implancie różni się w zależności od rodzaju łącznika (standardowego lub indywidualnego) oraz systemu implantologicznego

Korona cerkonowa na implancie z łącznikiem standardowym: 3999 zł

Protetyka

Korony porcelanowe
Korony porcelanowe wykonywane są w profesjonalnym i nowoczesnym laboratorium protetyczny. Gwarantujemy, że korony będą wykonane z materiałów najwyższej, światowej jakości. Każda korona wykonywana jest cyfrowo. W zależności od preferencji pacjenta wykonujemy cztery typy koron.

Korona cerkonowa/porcelanowa e-max: 2999 zł

Mosty porcelanowe
Mosty porcelanowe to połączone ze sobą korony uzupełniające brakujące zęby. Ich cena zależy od rozmiaru i technologii wykonania.

Periodontologia

Kiretaż

Zabieg polega na usunięciu stanu zapalnego i gromadzących się bakterii z kieszonki dziąsłowej oraz oczyszczeniu korzenia zęba z kamienia nazębnego i płytki nazębnej. Periodontolog wykorzystuje do tego celu specjalne narzędzie zwane kiretem.

SPR (kiretaż): 1600 /1łuk

Pokrycie recesji

Zabieg pokrycia recesji polega na chirurgicznym przywróceniu lub poprawieniu wyglądu dziąseł

Pokrycie recesji z przeszczepem: 3100 – 3600zł

Stomatologia estetyczna

Licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe wykonywane są w profesjonalnym laboratorium przez uznanych specjalistów. Wybraliśmy ich, gdyż dostarczają materiały najwyższej światowej jakości, a z ich usług korzystają najlepsze i najbardziej prestiżowe kliniki. Efektem końcowym jest licówka porcelanowa – dzieło sztuki – idealne dopasowana do uśmiechu Pacjenta.

Licówka porcelanowa (1 ząb) 2999 zł

Licówki kompozytowe 
Licówki kompozytowe wykonywane są na miejscu w naszym gabinecie. W trosce o Twój czas i wygodę możemy nanieść na ząb i odpowiednio wymodelować wysokiej jakości licówki kompozytowe jeszcze tego samego dnia, podczas jednej wizyty.

Licówka kompozytowa wykonana w gabinecie (1 ząb): 1200 zł

Usuwanie białych plamek na zębach
Usuwanie białych plamek na zębach wykonujemy przy pomocy innowacyjnego systemu ICON. Ta nowoczesna technologia nie tylko usuwa białe plamki, ale także hamuje rozwój próchnicy. Zabiegu nie trzeba powtarzać, ponieważ preparat usuwa plamki raz na zawsze.

Usuwane białych plamek na zębach (od 1-3 zębów): 700 zł
Usuwanie białych plamek na zębach (4-ty ząb i każdy kolejny): 200 zł

Wybielanie
Wybielanie zębów wykonujemy jednym z najskuteczniejszych preparatów używanych obecnie na świecie – Prevdent. Efekt wzmacniamy innowacyjną lampą. Rezultaty są olśniewające.

Wybielanie jednowizytowe systemem Prevdent w gabinecie, górne i dolne zęby: 1700 zł
Wybielanie nocne nakładkowe: 1000 zł

Ortodoncja

Aparat stały
Dysponujemy dużym wyborem systemów ortodontycznych, które dostosujemy do Twoich indywidualnych wymagań i potrzeb. Nasz doświadczony i bardzo przyjazny dla pacjentów ortodonta będzie prowadził Cię z pełnym zaangażowaniem i wsparciem przez cały proces leczenia.

Aparat stały (1 łuk) 3400 zł

Stomatologia zachowawcza

Wypełnienia
Wypełnienia zawsze wykonujemy z kompozytu renomowanej firmy. Nasi lekarze odwzorowują naturalne kształty zęba tak, by wypełnienie nie zmieniało zgryzu i nie powodowało później choroby okluzyjnej. Bardzo szczelne wypełnienia służą naszym Pacjentom przez wiele lat.
Wypełnienie: 500 – 800 zł

Profilaktyka

Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia wykonuje dyplomowana higienistka specjalizująca się w tym zabiegu. Dla uzyskania lepszych efektów, podczas usuwania kamienia wykorzystujemy nowoczesną kamerę wewnątrzustną. Zabieg składa się ze skalingu, piaskowania i polerowania zębów. Na koniec wizyty na życzenie pacjenta przeprowadzany jest instruktaż prawidłowego szczotkowania i nitkowania.

Usuwanie kamienia nazębnego z polerowaniem:  400 – 450 zł

Znieczulenia

Znieczulenie komputerowe
Nowoczesne znieczulenie sterowane komputerowo steruje ciśnienie podawanego środka znieczulającego eliminując efekt rozpierania tkanek podczas podawania znieczulenia.

Znieczulenie komputerowe: 50zł

Powyższy cennik nie stanowi oferty handlowej wg art. 66 par. 1 Kodeksu Cywilnego i jest publikowany tylko w celach informacyjnych. Podane ceny mogą ulec zmianie i  zastrzegamy sobie prawo do ich zmian.