Cennik, czyli ile to na prawdę kosztuje?

Dlaczego warto wybrać sprawdzoną klinikę stomatologiczną używającą materiałów najwyższej jakości i nowoczesnych technologii?
Wybór nieodpowiedniego specjalisty może skutkować w przyszłości ogromnymi nakładami pieniężnymi sięgającymi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! Nawet źle założona plomba może spowodować negatywne skutki. Dlatego nie warto „oszczędzać” na swoim zdrowiu, bo ta oszczędność może być złudna.

W klinice SOBOTA House of Dentistry skupiamy się na całym zdrowiu pacjenta. Według książki dr Brtila Marklunda “Skandynawski sekret. 10 prostych rad jak żyć szczęśliwie i zdrowo” większość chorób człowieka ma związek ze zdrowiem jamy ustnej. I jest w tym bardzo dużo prawdy.

Przychodząc do nas na wizytę masz gwarancję, że Twoje zęby i jama ustna zostanie wyleczona – najpierw skupiamy się na przyczynach choroby, a potem leczymy efekty i nadajemy piękny wygląd.

Poniżej zamieszczamy cennik przykładowych usług. Szczegółowy kosztorys Pacjent dostaje jeszcze przed rozpoczęciem leczenia i dopiero po jego zaakceptowaniu umawiany jest na kolejne wizyty.

Cennik obowiązuje od 2.03.2020

Teleporady

Teleporada

Teleporada jest doskonałym rozwiązaniem, kiedy osobiste przybycie pacjenta do gabinetu na badanie jest niemożliwe lub wiąże się z zagrożeniem zdrowia. Ta forma została zaakceptowana przez Ministerstwo Zdrowia do powszechnego stosowania.
W naszej klinice takich porad udzielają lekarze dentyści i higienistki stomatologiczne. W trakcie teleporady możliwe jest także wystawienie e-recepty dla pacjenta.

Dzięki temu ograniczamy także ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Jednocześnie teleporada nie zastąpi wizyty w gabinecie. Możemy jednak rozwiać obawy Pacjentów lub w razie konieczności- zaplanować leczenie w najbliższym możliwym czasie.
Teleporada jest traktowana przez nas na równi z badaniem osobistym. Każdy Pacjent ma założoną medyczną Kartę Pacjenta. Dlatego rygorystycznie przestrzegamy obowiązkowe procedury wymagane ustawą o prowadzeniu dokumentacji medycznej. Więcej

 

Teleporada 200,-

Konsultacje

Badanie
Badanie jamy ustnej po którym dowiesz się o stanie Twojego uzębienia i możliwościach leczenia. Badanie trwa 30 min.

Koszt badania 250,-

Konsultacja specjalistyczna
Potrzebujesz porozmawiać z lekarzem? Przyjdź na konsultację specjalistyczną, którą przeprowadzi doświadczony lekarz i wnikliwie zapozna się z każdym przypadkiem oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad. Podczas konsultacji dowiesz się wszystkiego o swoim problemie oraz w jaki sposób go rozwiązać. Będziesz mieć też więcej czasu, aby zadać wszystkie pytania.

Konsultacja specjalistyczna 250,-

Leczenie bruksizmu

Analiza okluzji (bruksizm)
Nasza klinika jest jednym z wiodących  propagatorów leczenia choroby okluzyjnej (bruksizmie) w Polsce.  Analizę wykonujemy przy wykorzystaniu artykulatora i łuku twarzowego.

Analiza okluzji   1550,-

Chirurgia stomatologiczna

Usuwanie zębów
Zabieg przeprowadzany jest przez  doświadczonego chirurga z zastosowaniem najlepszego na rynku znieczulenia komputerowego. Po usunięciu zęba zakładany jest opatrunek lub podawany jest zimny okład aby wyeliminować ewentualną opuchliznę.

Usunięcie zęba od 400,-

DSD

Komputerowe projektowanie uśmiechu (DSD)
DSD to nowoczesna technologia analizy i wizualizacji stomatologicznej. Po profesjonalnej sesji zdjęciowej, za pomocą specjalnego programu komputerowego projektujemy Twój nowy uśmiech. Na drugiej wizycie zakładany jest wykonany w laboratorium zestaw nakładek na zęby, które oddają dokładnie ostateczny efekt, do którego będziemy dążyć.

Komputerowe projektowanie uśmiechu 1550,-

Endodoncja

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – jednowizytowe
Leczenie kanałowe wykonywane jest zawsze pod mikroskopem na jednej wizycie. Dla wygodny naszych pacjentów, każdy z gabinetów dentystycznych wyposażony jest w nowoczesny, cyfrowy aparat rentgenowski. Nasza klinika wykonuje bardzo specjalistyczne, precyzyjne zabiegi endodontyczne, osiągając świetne rezultaty – dbamy o zdrowie i estetykę Twoich zębów.

Leczenie kanałowe zęba 1-kanałowego (z odbudową pod koferdam i wkładem koronowo-korzeniowym)     1250,-

Powtórne leczenie kanałowe (reendo)
Nasi specjaliści pomogą Ci w trudnych i bardzo skomplikowanych przypadkach. Często są to zęby, które były już raz, nieskutecznie leczone. W naszej klinice doprowadzimy tę stresującą sytuację do szczęśliwego zakończenia. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem diagnostycznym oraz rozległą wiedzą i doświadczeniem naszych specjalistów.

Reendo zęba 1-kanałowego (z odbudową pod koferdam i wkładem koronowo-korzeniowym)     1450,-

Usuwanie złamanych narzędzi
Usuwanie złamanych narzędzi jest niezwykle precyzyjnym zabiegiem, który wykonujemy pod nowoczesnym, specjalistycznym mikroskopem.

Usuwanie złamanych narzędzi 600-

Implantologia

Implanty

W naszej klinice wszczepiamy implanty firmy Neobiotech oraz szwajcarskiej firmy Straumann. Obie firmy uważane są za jedne z najlepszych na całym rynku. Wszczepianiem implantów zajmuje się jeden z najbardziej doświadczonych chirurgów w Polsce. Zabieg wykonywany jest z wykorzystaniem nowoczesnego systemu tomografii komputerowej 3D umożliwiający precyzyjne zaplanowanie wszczepienia implantu.

Wszczepienie implantu Neobiotech 2650,-
Wszczepienie implantu Straumann 3650,-

Uwaga! Implant to „śruba” zastępująca korzeń zęba. Aby odbudować cały ząb należy wykonać koronę na implancie.

Protetyka na implantach

Aby w pełni uzupełni odbudować brakujący ząb, oprócz wszczepienia implantu należy wykonać również uzupełnienie protetyczne na implantach. W przypadku uzupełnienia jednego zęba będzie to korona porcelanowa lub cerkonowa na implancie, a w przypadku większych ubytków będzie to most oparty na implantach lub proteza na implantach. Wykonując u nas pracę protetyczną na implantach, mają Państwo gwarancję najwyższej jakości i pewność, że nowy ząb będzie idealnie pasował pod kątem estetycznym oraz spełniał swoją funkcję gryzienia. Cena korony na implancie różni się w zależności od rodzaju łącznika (standardowego lub indywidualnego) oraz systemu implantologicznego

Korona cerkonowa na implancie z łącznikiem standardowym od 3350,-
Korona cerkonowa na implancie z łącznikiem indywidualnym od 3650,-

Profilaktyka

Usuwanie kamienia

Usuwanie kamienia wykonuje dyplomowana higienistka specjalizująca się w tym zabiegu. Dla uzyskania lepszych efektów, podczas usuwania kamienia wykorzystujemy nowoczesną kamerę wewnątrzustną. Zabieg składa się ze skalingu, piaskowania i polerowania zębów. Na koniec wizyty na życzenie pacjenta przeprowadzany jest instruktaż prawidłowego szczotkowania i nitkowania.

Usuwanie kamienia nazębnego od 250,- do 350,-

Usuwanie kamienia pod mikroskopem
Usuwanie kamienia pod mikroskopem to jeden z głównych zabiegów podczas leczenia paradontozy i zapalenia dziąseł. To bardzo precyzyjny i skuteczny zabieg, którego efekty utrzymują się przez długi czas.

Usuwanie kamienia pod mikroskopem od 400,- do 500,-

Ortodoncja

Aparat stały
Dysponujemy dużym wyborem systemów ortodontycznych, które dostosujemy do Twoich indywidualnych wymagań i potrzeb. Nasz doświadczony i bardzo przyjazny dla pacjentów ortodonta będzie prowadził Cię z pełnym zaangażowaniem i wsparciem przez cały proces leczenia.

Aparat stały (1 łuk) 2950,-
Aparat stały porcelanowy (1 łuk) 3950,-

Protetyka

Korony porcelanowe
Korony porcelanowe wykonywane są w profesjonalnym i nowoczesnym laboratorium protetyczny. Gwarantujemy, że korony będą wykonane z materiałów najwyższej, światowej jakości. Każda korona wykonywana jest cyfrowo. W zależności od preferencji pacjenta wykonujemy cztery typy koron.

Korona porcelanowa e-max 2350,-
Korona cerkonowa 2350,-
Cyfrowa korona Lava 2550,-

Mosty porcelanowe
Mosty porcelanowe to połączone ze sobą korony uzupełniające brakujące zęby. Ich cena zależy od rozmiaru i technologii wykonania.

Onlay
Onlay’e wykonuje się w przypadku odbudowy zęba lub bardzo dużych ubytków. Tego typu rozwiązanie stosowane jest często po wykonaniu leczenia kanałowego. Onlay’e są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Wykonane są z materiałów najwyższej jakości, w specjalistycznym i bardzo zaufanym laboratorium.

Onlay porcelanowy 1950,-

Stomatologia estetyczna

Licówki porcelanowe
Licówki porcelanowe wykonywane są w profesjonalnym laboratorium przez uznanych specjalistów. Wybraliśmy ich, gdyż dostarczają materiały najwyższej światowej jakości, a z ich usług korzystają najlepsze i najbardziej prestiżowe kliniki. Efektem końcowym jest licówka porcelanowa – dzieło sztuki – idealne dopasowana do uśmiechu Pacjenta.

Licówka porcelanowa (1 ząb) 2350,-
Licówka porcelanowa bez szlifowania (1 ząb) 2950,-

Licówki kompozytowe
Licówki kompozytowe wykonywane są na miejscu w naszym gabinecie. W trosce o Twój czas i wygodę możemy nanieść na ząb i odpowiednio wymodelować wysokiej jakości licówki kompozytowe jeszcze tego samego dnia, podczas jednej wizyty.

Licówka kompozytowa wykonana w gabinecie (1 ząb) 950,-

Usuwanie białych plamek na zębach
Usuwanie białych plamek na zębach wykonujemy przy pomocy innowacyjnego systemu ICON. Ta nowoczesna technologia nie tylko usuwa białe plamki, ale także hamuje rozwój próchnicy. Zabiegu nie trzeba powtarzać, ponieważ preparat usuwa plamki raz na zawsze.

Usuwane białych plamek na zębach (od 1-3 zębów) 650,-
Usuwanie białych plamek na zębach (4-ty ząb i każdy kolejny) 200,-

Wybielanie
Wybielanie zębów wykonujemy jednym z najskuteczniejszych preparatów używanych obecnie na świecie. Efekt wzmacniamy innowacyjną lampą. Rezultaty są olśniewające.

Wybielanie jednowizytowe systemem Prevdent w gabinecie, górne i dolne zęby 1550,-
Wybielanie nocne nakładkowe 850,-

Stomatologia zachowawcza

Wypełnienia
Wypełnienia zawsze wykonujemy z kompozytu renomowanej firmy. Nasi lekarze odwzorowują naturalne kształty zęba tak, by wypełnienie nie zmieniało zgryzu i nie powodowało później choroby okluzyjnej. Bardzo szczelne wypełnienia służą naszym Pacjentom przez wiele lat.
Wypełnienie od 350,-