Proteza overdenture na dwóch implantach

Podstawową metodą, za pomocą której odbywa się leczenie bezzębia u pacjentów, jest stosowanie całkowitych protez osiadających. Jednak coraz rzadziej są wykorzystywane z powodu zmniejszenia komfortu ich użytkowania poprzez brak stabilizacji i odpowiedniej retencji. Są to uzupełnienia ruchome, które pacjent może wyciągnąć z jamy ustnej bez udziału lekarza stomatologa, co zdecydowanie jest dla niego ułatwieniem, jednakże…

Czytaj więcej

Diastema

Diastema – oryginalne uzębienie czy szpecący problem? Przerwa pomiędzy górnymi jedynkami, inaczej diastema, to dla jednych modne wyróżnienie, które zdobi uśmiech gwiazd, takich jak: Madonna, Vanessa Paradis, Brigitte Bardot czy Kate Moss. Dla innych, to szpecąca szczelina, która wymaga korekty. Jak tego dokona ? Jak powstaje diastema? Czy jej wypełnienie jest w pełni możliwe? Dlaczego…

Czytaj więcej

Na czym polega profesjonalne wybielanie zębów?

Kto by nie chciał mieć hollywoodzkiego uśmiechu? Jednak spośród tylu możliwości wybielania zębów, która opcja będzie najskuteczniejsza? Kolor zębów zależy od nakładających się na siebie trzech składowych: szkliwa, zębiny i miazgi. Barwa zębów stałych może być od szaroniebieskiej po żółtobrunatną i w dużej mierze zależy od stopnia i rodzaju uwapnienia szkliwa, a także od grubości…

Czytaj więcej

Fakty i mity na temat wybielania zębów

Marzysz o pięknych, białych zębach, ale boisz się, że wybielanie może wyrządzić więcej strat niż korzyści? Bez obaw! Tu znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania dotyczące zabiegu wybielania zębów. Najczęściej zadawane pytanie to „Czy wybielanie osłabi zęby?”. Odpowiedź brzmi: nie. Zabieg ten wykonany w profesjonalny sposób jest bezpieczny i nieinwazyjny. Prawidłowo wykonany nie powinien przekroczyć…

Czytaj więcej

Kamień nazębny – jak często usuwać by mieć piękne zęby?

Czym jest kamień nazębny? Co różni go od płytki nazębnej? I jak można się go pozbyć? Biofilm, zwany płytką nazębną, to osad pojawiający się na zębach już w kilka sekund po ich umyciu. Jest to naturalny proces odkładania się występujących w jamie ustnej bakterii połączonych ze śliną, a później również z resztkami jedzenia i płynami.…

Czytaj więcej

Sposoby na zapobieganie próchnicy u dzieci – fluoryzacja, lakowanie

Jak uchronić swoje dziecko przed próchnicą? Co można zrobić by oszczędzić mu stresu przed wizytami u dentysty i sprawić, żeby stały się one przyjemnym rytuałem? Pierwszy kontakt z lekarzem-dentystą powinien odbyć się po wyrznięciu pierwszych zębów mlecznych. U dziecka należy od małego budować nawyk regularnych wizyt kontrolnych, a nie zgłaszania się do gabinetu dentystycznego jedynie…

Czytaj więcej

Choroba okluzyjna – z czym to się je?

Choroba okluzyjna – z czym to się je? Częste bóle głowy, zaciskanie i zgrzytanie zębami, uczucie zwiększonego napięcia mięśni twarzy, a także problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym to tylko niektóre z objawów choroby okluzyjnej, które bardzo często są lekceważone. Zaczynając od początku, czym jest sama okluzja? Pojęcie to odnosi się zarówno do prawidłowej relacji górnego i…

Czytaj więcej

Leczenie ortodontyczne – Ortognatyka

Estetyczny uśmiech, harmonijne rysy twarzy – leczenie ortodontyczne – Ortognatyka Proste, śnieżnobiałe zęby, a przy tym olśniewający uśmiech kto by nie chciał się z tym urodzić? Niestety przez czynniki genetyczne i środowiskowe, wpływające na rozwój twarzoczaszki, może dojść do modyfikacji w okresie rozwojowym i powstania wad zgryzu. Jak to jest z tymi wadami zgryzu? Dlaczego…

Czytaj więcej

Stomatologia w narkozie

UWAGA: Na tą chwilę nie prowadzimy zabiegów stomatologicznych w narkozie. Artykuł ma charakter informacyjny . Stomatologia w narkozie – bez strachu i bez bólu Narkoza w zabiegach stomatologicznych, czy to możliwe? Jak najbardziej! Nie jest ona często wykorzystywana, ale zdarzają się przypadki gdy jest to najlepsze rozwiązanie do wykonania niezbędnych procedur przez lekarza-dentystę. Znieczulenie ogólne,…

Czytaj więcej

Sanacja jamy ustnej

Co to jest – sanacja jamy ustnej? Jak wpływa stan naszego uzębienia na cały organizm? Dlaczego przed operacją oprócz rutynowych badań pacjenci coraz częściej dostają także skierowanie do lekarza-dentysty? Jakim cudem zmiany próchnicowe, stany zapalne przyzębia czy ropnie zębowe mogą być przyczyną powikłań pooperacyjnych? Próchnica nie jest powszechnie uznawana za chorobę jednak jest to potencjalne…

Czytaj więcej

Ząb zatrzymany u dziecka – co dalej?

Czy stałe uzębienie Twojego dziecka nie wygląda tak jak powinno? Czy w miejscu po zębie mlecznym długo nie widać „wychodzącego” zęba stałego? Jedną z przyczyn nie wyrznięcia się zęba w przewidywanym czasie jest jego zatrzymanie. Pod określeniem „ząb zatrzymany” lekarze mają na myśli ząb z uformowanym korzeniem, który w całości objęty jest przez tkanki twarde,…

Czytaj więcej

Usuwanie ósemek

Nawracające i promieniujące bóle głowy, przeskakiwania w stawie przy otwieraniu i zamykaniu buzi, częste stany zapalne, powiększone węzły chłonne czy szczękościsk to tylko niektóre dolegliwości, które mogą towarzyszyć wyrzynaniu się zębów mądrości (czyli ostatnich zębów w naszym uzębieniu znanych również jako: trzecie trzonowce czy ósemki). Dlaczego wyrzynające się ostatnie trzonowce sprawiają więcej problemu niż reszta…

Czytaj więcej

Zapobiegać lepiej niż leczyć – Fluor

Temat fluoru wzbudza ostatnio wiele kontrowersji. Ludzie podzielili się na jego zwolenników i bezwzględnych przeciwników. Jakie są zalety fluoru? Jak profilaktyka fluorkowa wpływa na stan naszego uzębienia? Oraz czy fluor naprawdę jest taki straszny jak go „malują’? Fluor jest jedynym pierwiastkiem, którego działanie zapobiegające powstawaniu próchnicy zostało potwierdzone zarówno u dorosłych jak i u dzieci.…

Czytaj więcej

Leczenie bez wiertła- abrazja powietrzna

Wizyty u dentysty często budzą strach i niechęć oraz kojarzą się z bólem. Wszystko to przez wiertło, to ono jest postrachem każdego pacjenta. Już na sam jego dźwięk można dostać gęsiej skórki, a większość osób nie da się dotknąć bez uprzednio podanego znieczulenia. Jak zmieniłoby się nasze podejście do wizyt u dentysty, gdyby okazało się,…

Czytaj więcej

Bruksizm – co to jest ? Leczenie bruksizmu

Płacz i zgrzytanie zębów – to nie tylko fraza znana z biblijnych opisów piekła. To także codzienność wielu osób cierpiących na bruksizm, czyli patologiczne zgrzytanie zębami. A płacz? To tylko logiczne następstwo tego stanu rzeczy. Zatem co to jest bruksizm i jak to wyleczyć? Bruksizm, czyli pocieranie zębami żuchwy o zęby szczęki, jest zaburzeniem występującym…

Czytaj więcej

Białe plamki na zębach – jak skutecznie usunąć?

Czy wiesz, że białe przebarwienia na zębach posiada 3 na 10 Polaków? Ta zmiana w barwie czy przezierności uzębienia to konsekwencja wpływu czynników zewnętrznych bądź wewnętrznych. Od których z nich zależą Twoje białe plamki na zębach? Jak się ich pozbyć? Śpieszymy z wyjaśnieniem. Co oznaczają białe plamki na zębach? Białe przebarwienia mogą wynikać z doznanego…

Czytaj więcej

Implanty – prosty sposób na piękny uśmiech

Posiadasz braki w uzębieniu? Obawiasz się wszczepienia implantu? Nie jesteś pewny, czy przyjmie się wśród naturalnych zębów? Nie martw się, nie Ty jeden martwisz się. Na szczęście, Ty – trafiając do naszej kliniki – masz pewność najlepszego jakościowo implantu, który jest trudny do odróżnienia wśród naturalnych zębów. Kto powinien zdecydować się na implanty? Zwlekasz już…

Czytaj więcej

Implanty stomatologiczne: uśmiechaj się bez przerwy. Żadnej przerwy.

Jeśli czytasz to zdanie, to znaczy, że masz problem. Problem z zębem. Konkretnie z jego brakiem. Na szczęście jest na to sposób. Zapraszam Cię do lektury artykułu, z którego dowiesz się wszystkiego, co chciałbyś wiedzieć o implantach, ale boisz się zapytać. Co to jest implant i dlaczego to najlepsza rzecz, jaką możesz sobie teraz zafundować?…

Czytaj więcej