stomatolog-ortodonta-zaklada-aparat-ortodontyczny-w-gabinecie-stomatologicznym-kliniki-stomatologicznej-w-poznaniu

Porównując zdjęcia zrobione przed i po zakończeniu leczenia ortodontycznego, nasi pacjenci często nie mogą wręcz uwierzyć jak wielka zmiana dokonała się w ich życiu. Od wielu z nich słyszymy, że była to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęli. Nic w tym dziwnego. Okres dyskomfortu związanego z noszeniem aparatu to tylko krótka chwila w porównaniu z resztą życia ze świadomością, że zęby są idealnie proste. Korzyścią jest tutaj nie tylko estetyka, ale również względy zdrowotne.

W naszej klinice przeprowadziliśmy przez proces ortodontyczny już dziesiątki pacjentów. Zniknęły im kompleksy, a w ich miejsce pojawił piękny i zdrowy uśmiech.

W naszej klinice każde leczenie ortodontyczne dopasowane jest do rysów twarzy. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo jeśli Pacjent z wadą zgryzu ma bardzo delikatne usta, nie będzie miał cofanych zębów do tyłu, ponieważ usta zniknęłyby całkowicie. Działając w przeciwną stronę można uatrakcyjnić wygląd poprzez minimalne wypchnięcie ust do przodu.
Przy planowaniu leczenia ortodontycznego bierzemy pod uwagę także drogi oddechowe. Dzięki poszerzeniu szczęki przy pomocy aparatu ortodontycznego możemy wyeliminować nawet chrapanie i bezdech nocny!
Co jest ważne dla Pacjenta, leczenie ortodontyczne w naszej klinice zawsze odbywa się bezekstrakcyjnie, czyli bez usuwania zębów. Dzięki temu przyszły uśmiech pacjenta będzie symetryczny i harmonijny (np. nigdy nie usuwamy górnych trójek tylko dlatego, że rośną one krzywo).

Nasze metody leczenia przy użyciu certyfikowanych systemów dają stabilne efekty leczenia. Dzięki temu pacjent stale widzi efekty przemiany, a leczenie ortodontyczne zawsze kończy się w zaplanowany sposób. Dodatkowo dzięki użyciu implantów ortodontycznych, leczenie aparatem stałym jest przyspieszone w stosunku do tradycyjnych metod.

Podczas leczenia ortodontycznego zwracamy uwagę również na stan dziąseł. Zachowujemy dziąsła w doskonałej formie unikając jednocześnie ich recesji, czyli odsłonięcia korzeni. Takie odsłonięcie może spowodować nie tylko nadwrażliwość, ale także ruchomość zębów.

Jak wygląda proces leczenia ortodontycznego?

Decyzja o założeniu konkretnego rodzaju aparatu poprzedzona jest konsultacją z naszym specjalistą. Nie jest to jednostronna rozmowa. Dokładnie wsłuchujemy się w potrzeby i oczekiwania naszych pacjentów, następnie wyjaśniamy wszelkie wątpliwości. Krok po kroku opisujemy, jak przebiegać będzie proces leczenia.

Druga wizyta w naszej klinice to czas na dokładne badania oraz diagnozę. Wykonujemy wtedy sesję zdjęciową – portretową oraz wewnątrzustną. Na podstawie tych materiałów dokonywana jest bardzo staranna analiza oraz projektowanie uśmiechu. Kolejny krok to zrobienie wycisków oraz przeprowadzenie rejestracji zgryzu. Jako jedna z nielicznych klinik w Polsce, Sobota House of Dentistry wprowadziła standardowo do procesu leczenia diagnozę mięśni i stawów pod kątem choroby okluzyjnej. Ta wiedza pozwala przeciwdziałać nawrotom wad zgryzu po kilku latach dzięki osiągnięciu idealnej harmonii zębów i stawów skroniowych. Dodatkowo eliminuje przyczyny i leczy objawy choroby okluzyjnej jakimi są m.in. ścieranie i zgrzytanie zębami, bóle w stawach skroniowo-żuchowwych, a nawet bóle głowy.

Podczas leczenia Pacjent jest pod stałą opieką nie tylko ortodonty, ale także profesjonalnej dyplomowanej higienistki, która dba o czystość zębów z aparatem ortodontycznym. Higienistka indywidualnie dobiera środki do higieny i metody oczyszczania zębów. Dodatkowo przeprowadza regularne fluoryzację zębów tak, aby zęby po zdjęciu aparatu były piękne i bez odbarwień.

Jakich aparatów ortodontycznych używamy?

W klinice Sobota House of Dentistry oferujemy tylko certyfikowane i sprawdzone systemy ortodontyczne. Z powodzeniem można je stosować zarówno u dzieci od 11 roku życia jak i u dorosłych. Nasze aparaty nie są przeszkodą do wykonania badania rezonansu badania magnetycznego i tomografii komputerowej.

 

Aparaty stałe

Są to systemy mocowane do zewnętrznych powierzchni zębów. Stosowane zamki ortodontyczne mogą być wykonane z metalu, ceramiczne lub kryształowe. Zamki te nie niszczą szkliwa zębów, a ich rodzaj dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Popularne systemy:
– cienkołukowe (samoligaturujące i ligaturujące)
– lip bumper
– GMD

 

Aparaty Clear Aligner

Jest to bardzo estetyczny i nieinwazyjny system przezroczystych nakładek na zęby. Clear Aligner to coraz częściej stosowana metoda korekcji niewielkich wad zgryzu.

Dlaczego warto wybrać leczenie ortodontyczne w SOBOTA House of Dentistry?

 • Pracujemy tylko na certyfikowanych systemach.
 • Nasze metody leczenia są nowoczesne, zgodne z najlepszą światową wiedzą ortodontyczną.
 • Brak nawrotów wady zgryzu po kilku latach dzięki osiągnięciu idealnej harmonii zębów i stawów skroniowych.
 • Brak konieczności usuwania zębów.
 • Zmniejszenie dolegliwości stawów skroniowych spowodowane wadą zgryzu.
 • Metody leczenia dające stabilne efekty.
 • Stosowane zamki ortodontyczne nie niszczą szkliwa zębów.
 • Pacjenci są pod stałą opieką profesjonalnej dyplomowanej higienistki.
 • “Zero recesji” czyli nie ma odsłonietych korzeni po leczeniu ortodontycznym.
 • Dzięki użyciu implantów ortodontycznych leczenie jest przyspieszone w stosunku do metod tradycyjnych
 • Leczymy bezdech nocny i chrapanie
 • Położenie zębów dopasowane do twarzy, idealny uśmiech na zakończenie leczenia!

Przykładowe aparaty ortodontyczne wykonane dla naszych Pacjentów:

Umów się na leczenie ortodontyczne już teraz!
Byś nie żałował za rok, że nie zrobiłeś tego dzisiaj
UMÓW WIZYTĘ TERAZ