Najczęściej wizyta u dentysty wiąże się z założeniem nowego wypełnienia lub wykonaniem zabiegu związanego z estetyką zębów. Czasem jednak konieczna jest nieco większa ingerencja. Bywają nagłe sytuacje lub przewlekłe schorzenia, które kwalifikują się do wykonania zabiegu chirurgicznego. W takich przypadkach, aby Ci pomóc, nasi stomatolodzy mają do swojej dyspozycji szeroki zakres metod i wspierających je technologii.

Choć termin chirurgia stomatologiczna może brzmieć nieco niepokojąco – tego typu zabiegi są zazwyczaj mało kłopotliwe. Wykonujemy je w komputerowym znieczuleniu, dbając o Twój komfort i dobre samopoczucie. Priorytetem jest dla nas Twój spokój i pełne bezpieczeństwo. Wiedząc, że zajmują się Tobą najlepsi specjaliści w Polsce, możesz zrobić tylko jedno – zaufać nam i spokojnie się zrelaksować.

 

Zabiegi wykonywane u nas w gabinecie z zakresu chirurgi stomatologicznej:

 

Usuwanie zębów:

Usuwanie zęba traktujemy jako ostateczność, gdy wszelkie metody odratowania go zawodzą. Każdą taką sytuację traktujemy indywidualnie, a decyzję podejmujemy dopiero po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu lekarskiego i diagnostyki. Zabieg usuwania zębów, jak również chirurgiczne usuwanie zębów, przeprowadzamy zawsze w znieczuleniu komputerowym, dzięki czemu minimalizujemy dyskomfort Pacjenta. Dbamy również o to, aby zęby usuwać w jak najdelikatniejszy sposób chroniąc przy tym tkanki dziąseł, by jak najszybciej się zagoiły.
Więcej

 

Odbudowa kości:

Zanik kości najczęściej związany jest z długotrwałym posiadaniem luki zębowej po utraconym zębie. Wówczas kość, nie odczuwająca nacisków ze strony zęba, z czasem zanika i mamy do czynienia z regresem kośćca. W tej sytuacji, aby móc wszczepić implant zębowy, należy odbudować kość w obrębie żuchwy bądź podnieść dno zatoki w górnej szczęce. W tym celu, w miejscu zaniku kości, umieszczamy mineralne granulki, które ułatwiają odbudowę nowej tkance kostnej. Sam zabieg jest bezbolesny dzięki znieczuleniu komputerowemu, a jego skuteczność bardzo wysoka.
Więcej

 

W klinice Sobota House of Dentistry wykonujemy również:

  • chirurgiczne usuwanie zatrzymanych ósemek,
  • podniesienie dna zatoki szczękowej przed zabiegiem implantologii,
  • zabiegi plastyczne na kości i tkankach miękkich,
  • resekcję wierzchołków korzeni,
  • oraz wiele innych zabiegów stosowanych w zależności od potrzeb i konkretnych przypadków.

 

Podczas konsultacji w naszej klinice wykonujemy dokładne badania oraz przeprowadzamy specjalistyczną diagnostykę. Lekarz, po zapoznaniu się z sytuacją, szczegółowo informuje pacjenta o jego stanie zdrowia i wtedy, gdy zachodzi taka potrzeba, proponuje odpowiedni plan działania. Wiedza i doświadczenie, posiadane przez nasz zespół, są gwarancją rzetelnej diagnozy i znalezienia najlepszego rozwiązania.

Sobota House of Dentistry to jedna z najlepiej wyposażonych klinik dentystycznych w Polsce. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki rentgenowskiej, specjalistyczne mikroskopy oraz kamery, które pozwalają nam z powodzeniem wykonywać nawet bardzo precyzyjne zabiegi.