Dobra wiadomość na początek

Uśmiechnij się. To jest Twój szczęśliwy dzień. Ile to już razy, mniej lub bardziej widoczne mankamenty związane z Twoimi zębami wprawiały Cię w zły nastrój i skazywały na dyskomfort? Jak często powstrzymujesz się od szczerego  i niczym nieskrępowanego, szerokiego uśmiechu? Naturalne okazywanie uczuć i swoboda wyrażania emocji są silnie związane z tym, jak postrzegasz swoje zęby. Jeżeli wstydzisz się ich i ukrywasz przed światem, może czas to zmienić? Pomoże Ci w tym stomatologia estetyczna.

Wiemy, jak sprawić, że się pięknie uśmiechniesz

Jest wiele skutecznych metod korekty uszkodzonych  i przebarwionych zębów. Czasami w prosty i nieinwazyjny sposób możesz diametralnie zmienić to, jak wyglądasz oraz jak postrzegają Cię inni. W klinice Sobota House of Dentistry dysponujemy linią nowoczesnych, bardzo skutecznych metod stomatologii estetycznej, które w krótkim czasie przywrócą na Twoje usta lśniący, nieskazitelny uśmiech.

 

Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej:

 

Licówki porcelanowe:

Licówki to ultracienkie, porcelanowe płatki dostosowane kształtem do profilów Twoich zębów. Naklejamy je na uszkodzone i przebarwione miejsca, przywracając Twojemu uśmiechowi naturalny i zdrowy wygląd. W naszej ofercie znajdują się także licówki kompozytowe, które nie wymagają procesu wstępnego przygotowania, więc cały zabieg możemy wykonać podczas jednej wizyty.
Więcej

 

Licówki kompozytowe (bonding):

Licówki kompozytowe to cieniutkie nakładki z żywicy wykonywane bezpośrednio na powierzchni zębów Pacjenta. Stanowią najszybszą metodę na przywrócenie pięknego uśmiechu – już podczas pierwszej wizyty. Co równie ważne – pozwalają zachować struktury zęba w nienaruszonym stanie, gdyż nie wymagają ich szlifowania. Licówki kompozytowe polecane są przede wszystkim do korekcji małych wad estetycznych, takich jak zamknięcie szczelin między zębami, korekcja kształtu zębów czy zamaskowanie uciążliwych przebarwień. Są możliwe do stosowania u młodzieży.
Więcej

 

Usuwanie białych plamek na zębach:

Nałożenie kompozytu na plamki nie usuwa problemu tylko go maskuje. Popularne wybielanie zębów rozjaśnia natomiast nie tylko plamki, ale i całe szkliwo zębów, w rezultacie czego przebarwienia nadal mogą pozostać widoczne. Najskuteczniejszą metodą usuwania białych plamek na zębach jest infiltracja zębiny za pomocą płynnej żywicy. Po nałożeniu na powierzchnię zębów, preparat ten przedostaje się w głąb kanalików szkliwa i dokładnie wypełnia wszystkie przestrzenie, likwidując tym samym białe plamki. Raz na zawsze, już podczas pierwszej wizyty. Jest również dodatkowa korzyść. Preparat stosowany do infiltracji zębiny nie tylko pozwala pozbyć się nieestetycznych przebarwień, ale i hamuje rozwój początkowej próchnicy.
Więcej

 

Usuwanie diastemy:

Diastema to nienaturalna przerwa pomiędzy górnymi jedynkami. Jedni ją kochają, inni nienawidzą. Jeżeli należysz do grona tych drugich, mamy dla Ciebie dobrą informację – diastemę można usunąć. Istnieją różne metody, najszybszą z nich jest jej zastosowanie licówek kompozytowych. Diastemę można również zamknąć za pomocą stałego aparatu ortodontycznego zakładanego na górną szczękę, bądź – wszczepiając implant. Ostatnia metoda jest stosowana w przypadku diastemy spowodowanej brakiem lub mniejszym rozmiarem siekaczy bocznych.
Więcej

 

Profesjonalne czyszczenie zębów:

To zabieg wykonywany przez naszą dyplomowaną higienistkę dentystyczną. Kamień nazębny usuwamy za pomocą ultradźwięków i delikatnych, precyzyjnych narzędzi ręcznych. Bardzo dokładne piaskowanie wraz z polerowaniem oczyści Twoje zęby z przebarwień po kawie, herbacie, papierosach.
Więcej

 

Wybielanie:

Jest wiele metod wybielania zębów. My korzystamy z tych najbardziej skutecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych. Stosujemy narzędzia i środki, które wybielą szkliwo Twoich zębów, nie niszcząc ich struktury. Wychodzimy z założenia, że lepiej jest zapłacić nieco wyższą cenę i mieć pewność, że stosuje się najlepszą możliwą metodę, z której korzystają inne wiodące kliniki stomatologiczne na świecie. Zabieg wybielania trwa około godziny, a jego efekty są natychmiastowe.
Więcej

 

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

W naszej klinice korzystamy z ultranowoczesnego oprogramowania wizualizacyjnego. Dzięki niemu możemy pokazać Ci pełną symulację ostatecznego efektu naszych planowanych zabiegów. Można powiedzieć, że zobaczysz samego siebie w przyszłości – z pięknym, jasnym uśmiechem, który doskonale do Ciebie pasuje.
Więcej