Panuje przekonanie, że dentyści leczą zęby. Owszem, ale równie istotne jest dla nas zdrowie dziąseł naszych pacjentów. Tkanki twarda i miękka w jamie ustnej występują w symbiozie. Stan zdrowia Twoich zębów jest ściśle uwarunkowany kondycją Twoich dziąseł. Dlatego też w klinice Sobota House of Dentistry przykładamy tak dużą wagę do profilaktyki dziąseł. Często więc edukujemy naszych pacjentów, jak powinni dbać o ich zdrowie oraz na jakie niepokojące objawy należy zwracać uwagę.

Jeżeli zauważyłeś, że Twoje dziąsła krwawią, są miękkie lub nienaturalnie puchną – szczególnie, gdy szczotkujesz swoje zęby, to jest to wyraźny znak ich stanu zapalnego. Jest on najczęściej wywołany bakteriami atakującymi płytkę nazębną. Innymi sygnałami, na które warto zawrócić uwagę, są: nadwrażliwość szyjek zębowych na ciepło i zimno, suchość, niesmak, czasami nieprzyjemny zapach z ust. Nie martw się, ten stan chorobowy można skutecznie wyleczyć, jednak w tym celu warto udać się po poradę do specjalisty.

Podczas konsultacji w naszej klinice uważnie zapoznamy się ze stanem Twoich dziąseł. W razie potrzeby przeprowadzimy niezbędną diagnostykę. Tego typu działania mają za zadanie dotarcie do konkretnej przyczyny, czyli źródła choroby. Mając tę wiedzę, możemy skutecznie usunąć zapalenie i zapobiec jego kolejnym nawrotom. Nie ma jednego czynnika, który powoduje zapalenie dziąseł – każdy przypadek jest inny i każdy wymaga wyjątkowego potraktowania. Dlatego do wszystkich naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie i z dużą uważnością.

Nieleczone zapalenie dziąseł może być przyczyną powstania paradontozy. Jest to przewlekła choroba, której zaniedbanie prowadzi nawet do wypadania zębów.

Nasza klinika gwarantuje profilaktykę i leczenie na najwyższym poziomie. Doświadczone higienistki dokładnie wyszkolą Cię, jak dbać o zęby i kondycję dziąseł. Zdrowe dziąsła to podstawa, gdyż to one stanowią silny grunt dla Twoich zdrowych zębów.

 

Dlaczego warto leczyć zapalenie dziąsła u nas w gabinecie:

 

  • Nie lekceważymy najdrobniejszych nawet objawów
  • Stawiamy na profilaktykę i edukację pacjentów
  • Zastosujemy skuteczną, dedykowaną Tobie terapię
  • Zdrowe dziąsła to punkt wyjścia dla zdrowych zębów
Umów się na wizytę
By mieć problem z głowy!
UMÓW WIZYTĘ TERAZ

Osoby specjalizujący się w leczeniu zapalenia dziąseł: