Posiadasz braki w uzębieniu? Obawiasz się wszczepienia implantu? Nie jesteś pewny, czy przyjmie się wśród naturalnych zębów? Nie martw się, nie Ty jeden martwisz się. Na szczęście, Ty – trafiając do naszej kliniki – masz pewność najlepszego jakościowo implantu, który jest trudny do odróżnienia wśród naturalnych zębów.

Kto powinien zdecydować się na implanty?

Zwlekasz już kolejny tydzień z uzupełnieniem brakującego zęba? Masz przeświadczenie, że Twojego utraconego uzębienia nie da się uratować? Nic bardziej mylnego! Założenie implantu zawsze  jest możliwe. Dlatego każdy powinien zdecydować się na zabieg. Zastanawiasz się, czy będziesz mógł swobodnie przeżuwać pokarm? Dementujemy pogłoski – różnica pomiędzy naturalnym zębem a implantem jest niewyczuwalna.

Czym grozi zbagatelizowanie utraty zęba?

Utrata pojedyncze zęba to wbrew pozorom niemała strata. Jeden ubytek może być przyczyną dziesiątki problemów zaczynając od rozchwiania się sąsiadujących zębów, poprzez zmianę rysów twarzy i problemów z mówieniem, a kończąc na zaniku kości i problemach trawiennych, zwłaszcza jeżeli brak zęba wpływa na prawidłowe przeżuwanie pokarmu. Ząb możemy stracić z różnych powodów – wybicia, złamania czy próchnicy. Niezależnie od przyczyny, gdy nie uzupełniamy ubytku uruchamiamy efekt domina. Niepełne uzębienie może spowodować przesunięcia i związaną z tym zmianę zgryzu. W konsekwencji obciążamy inne zęby, czego najczęstszym objawem są starte bądź pęknięte zęby przednie. Pojedyncze braki to także utrata podparcia dla zębów sąsiednich – które przesuwają się w kierunku powstałej przerwy.

Problemy nie tylko w jamie ustnej

Zwlekanie z uzupełnieniem uzębienia może mieć swoje konsekwencje zdrowotne. Pacjenci z wybitymi bądź złamanymi zębami uskarżają się na bóle głowy, kręgosłupa, problemy z mówieniem czy dolegliwości żołądkowe. Jednym z kluczowych funkcji zębów jest odpowiednie przygotowanie pokarmu do jego wchłonięcia. Nawet najbardziej zbilansowana dieta nie spełni swojego zadania, ponieważ proces żucia został zakłócony. W konsekwencji pokarm trafia do żołądka nierozdrobniony – wówczas o dolegliwości nietrudno.

Dlaczego warto już teraz wszczepić implanty?

– uzupełnienie ubytków w uzębieniu jest zabiegiem komfortowym dla pacjenta
– wszczepienie implantów trwa krócej niż założenie tradycyjnej plomby
– zabieg nie ingeruje w zęby sąsiednie
– implanty to doskonała alternatywa zdejmowanych protez i mostów zębowych
– klinika wykorzystuje najlepsze dostępne implanty Straumanna
– zabieg realizuje najlepszy specjalista o światowych kwalifikacjach
– estetyka uśmiechu zostaje przywrócona

Na ratunek… implanty!

Brak pojedynczego zęba przyczynia się do powolnego zaniku tkanki miękkiej dziąsła oraz kości. Skóra traci naturalne podparcie i rozpoczyna się niekorzystny proces wiotczenia, który możemy zastopować wizytą w klinice SOBOTA House of Dentistry. Po konsultacji ze specjalistami przygotowywany jest plan odbudowy zęba, zaś dzięki tomografii komputerowej zabieg można przeprowadzić bezpiecznie, omijając struktury wewnątrz kości – dzięki temu ryzyko powikłań jest minimalne. Następnie wybierany jest precyzyjny szablon implantologiczny, który na podstawie tomografii umożliwia wszczepienie uzupełnienia w dokładnie zaplanowanym miejscu. Na koniec wybierany jest rozmiar i rodzaj implantu. Teraz pozostaje wyłącznie nadzwyczaj delikatne wszczepienie, które trwa krócej niż założenie plomby!

Chcesz wiedzieć jak wygląda wczepienie implantów? Wejdź na:  Wszczepienie implantów krok po kroku