Stomatologia dziecięca zaczyna się w domu. Nieświadomie, my dorośli potrafimy przekazywać dzieciom nasze lęki i stres. A wizyta u stomatologa nie musi się z tym kojarzyć. Przyjdź z dzieckiem na pierwszą wizytę adaptacyjną zanim pojawią się jakiekolwiek dolegliwości. Niech gabinet stomatologiczny kojarzy się z przyjemnym miejscem z dużą ilością ciekawego sprzętu. A co najważniejsze, stomatologia dziecięca to nie tylko kwestia wyleczenia pojedynczych zębów, ale budowanie w dziecku prawidłowych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Czyli czegoś, co zostanie z nim na zawsze.

Zęby mleczne ze względu na swoją budowę są bardziej narażone na próchnicę. Nieleczone zęby mleczne wpływają na stan pojawiających się później zębów stałych. Dlatego tak ważne jest leczenie zębów mlecznych.

Wizyta adaptacyjna w stomatologi dziecięcej jest niezmiernie ważna nie tylko dla małego Pacjenta, ale równie istotna dla rodziców i lekarza. Podczas adaptacji dziecko może oswoić się z gabinetem i całym sprzętem, oraz zaprzyjaźnić z lekarzem, który odpowie na wszystkie pytania Małego Pacjenta jak i jego Rodziców.

Mały Pacjent jest pacjentem wyjątkowym, jednocześnie najbardziej wymagającym. Dzieci zwracają uwagę na inne rzeczy niż my dorośli. Wymagają większej uwagi, kreatywności i cierpliwości. Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych Pacjentów kącik zabaw, aby pobyt w klinice kojarzył się nie tylko z gabinetem i lekarzem, ale także rozrywką i fajną przygodą.

W SOBOTA HOUSE OF DENTISTRY korzystamy z najnowszych metod bezbolesnego znieczulenia. Znieczulenie komputerowe oraz sedacja (gaz rozweselający) pozwalają naszym lekarzom wyleczyć kilka zębów na jednej wizycie. Dzięki czemu przy współpracy z rodzicami w krótkim czasie można pomóc maluchom.

W gabinecie najważniejszy jest komfort i późniejsze wspomnienia małego Pacjenta. Stawiamy na zabawę i dobre samopoczucie dzieci, co oznacza bezstresową wizytę dla Ciebie i Twojego Dziecka. Zapewniamy dzieciom możliwość oglądania bajek podczas zabiegu lub słuchania muzyki, jeśli takie będzie ich życzenie. Każda udana wizyta kończy się specjalną nagrodą dla Dzielnego Pacjenta.

Ponieważ rozumiemy potrzebny naszych małych Pacjentów każdy Miś do towarzystwa lub ukochana zabawka są u nas zawsze mile widziane!

 

Najczęstsze pytania Rodziców i Małych pacjentów:

Gaz rozweselający/sedacja czy to jest bezpieczne?

Uspokojenie wziewne, czyli znieczulenie gazem rozweselającym, to pewny sposób na rozluźnienie dzieci podczas wizyty u stomatologa dziecięcego. Od ponad 150 lat, podtlenek azotu, stosowany jest, jako popularny i bezpieczny środek. Gaz dostarczany jest przez specjalną maseczkę, która zapewnia nieinwazyjne podanie go do organizmu dziecka. To lekkie oszołomienie nie powoduje utraty świadomości ani prawidłowych odruchów. Aplikowany gaz nie tylko poprawia samopoczucie, ale również ma działanie lekko znieczulające. Co ważne, nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Uczucie oszołomienia znika już po kilku minutach od zdjęcia maseczki z gazem.

Czy przed podaniem gazu rozweselającego są specjalne wymogi?

Aby móc przeprowadzić zabieg z wykorzystaniem gazu rozweselającego Mały Pacjent powinien mieć drożny nos oraz nie jeść i nie pić przez około 2 godziny przed planowaną wizytą u lekarza.

Czy mogę jeść i pić po wizycie?

Po zabiegu fluoryzacji zębów nie powinno się jeść ani pić przez około 1 godzinę. Po każdym innym zabiegu można jeść i pić po ustąpieniu znieczulenia.

Rodzicu ! Kontroluj swoją pociechę – dzieci często przygryzają znieczuloną wargę/policzek, co może prowadzić do niepotrzebnych opuchnięcia i dyskomfortu.

Co to jest to znieczulenie komputerowe?

Znieczulenie komputerowe jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem. W przeciwieństwie do zastrzyku, środek znieczulający podawany jest delikatnie i precyzyjnie dzięki sterowaniu przez mikroprocesor. Środek znieczulający jest wchłaniany powoli. Dzięki temu nie występuje uczucie rozpierania, a tym samym Pacjent nie odczuwa bólu. Samo podanie znieczulenia jest dla Dziecka zupełnie niewyczuwalne.

 

Więcej na: sobotadentkids.pl